Veselam
Bērni

Bērniem ar autismu būs iespēja vieglāk apgūt pašaprūpes iemaņas0

Foto – Shutterstock.com

Latvijas Autisma apvienība sadarbībā ar labdarības veikaliem “HOPEN” veido palīgmateriālu par bērnu ar autiskā spektra traucējumiem pašaprūpes vajadzībām un problēmjautājumiem.

“Mēs katrs ikdienā veicam daudzas dažādas darbības, kuras darām automātiski, sevišķi pie tām nepiedomājot, piemēram, mazgājamies, apģērbjamies, ēdam. Taču ir bērni, jaunieši un pieaugušie, kuriem šo darbību izpilde aizņem daudz vairāk laika un piepūles, un to apgūšanai nepieciešama īpaša pieeja” skaidro Līga Bērziņa, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja.\

Lai palīdzētu bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī viņu vecākiem un atbalsta personām, Latvijas Autisma apvienība veido unikālu palīgmateriālu, kurā tiks apskatītas būtiskākās grūtības pašaprūpē, to cēloņi un iespējamie risinājumi.

Palīgmateriālā būs pieejami gan praktiski padomi, gan vizuālie uzskates līdzekļi, piktogrammas un citi materiāli, kuri varētu palīdzēt šo prasmju apgūšanā. Palīgmateriāls tiks veidots tā, lai vecākiem būtu iespēja izveidot individuālu rokasgrāmatu tieši konkrētajam bērnam.

Patlaban Latvijā šāda materiāla nav, taču tas ir nepieciešams gan ģimenēm, gan pirmsskolas izglītības iestādēm, gan dienas centriem, gan arī ģimenes ārstiem un medicīniskās aprūpes iestādēm. Ar šī palīgmateriāla palīdzību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būs vieglāk saprast un pierast pie dažādām ikdienā veicamajām darbībām, un ar laiku viņi sāks tās darīt ar daudz mazāku piepūli, vieglāk iekļaujoties ikdienas dzīvē.

Lai palīdzētu noderīgajam materiālam nonākt pie mērķauditorijas, labdarības veikals “Hopen” daļu no saviem novembra un decembra ienākumiem ziedos Latvijas Autisma apvienībai materiāla sagatavošanai un drukai. Materiālu plānots izdot 2014.gada sākumā 5000 eksemplāru tirāžā.

Par Labdarības veikalu “Hopen”

Labdarības veikals “Hopen” ir atvērts kopš 2012.gada februāra.

Saistītie raksti

Labdarības veikals “Hopen” savā nosaukumā ir apvienojis divus vārdus no angļu valodas “Hope” jeb “cerība” un “open” – atvērts.

Tātad esam atvērti cerībai.

Veikalā pieejamas mājsaimniecības preces, mēbeles, apģērbi un aksesuāri no Zviedrijas, kas ziedoti speciāli labdarības veikalam Latvijā. Veikala nosaukumā ir apvienoti divi vārdi no angļu valodas “hope” jeb cerība un “open” jeb atvērts. Veikala mērķis ir iegūt finanšu līdzekļus sociāliem mērķiem un projektiem. Dot iespēju jebkuram pircējam, kas var atrast sev piemērotas mājsaimniecības preces vai apģērbu par zemām cenām. Cerība tiek dota arī ekoloģijai, jo vērtīgas lietas netiek izmestas, kā arī jauniešiem, kuri labdarības veikalā iegūst darba pieredzi. Esam atvērti cerībai un labiem darbiem!

Labdarības veikali “Hopen” atrodas Rīgā, Mazā nometņu ielā 32 un Ogrē, Skolas ielā 18.

Sīkākai informācijai:

www.autisms.lv

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Ziemas peldētāji aicina pievienoties kopīgai peldei Liepājas jūrmalā
3 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
“Tēt, esi unikāls!”. Nākamnedēļ startē jauna informatīva kampaņa
3 dienas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
No sirds vai pienākuma dēļ? Kā pareizi dāvināt – garīgais skatupunkts
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
7 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 11 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
12 stundas