Veselam
Bērni

“Bērns histērijā raudāja!” Zīdaiņa māmiņa šokēta par mokošo katetra ievietošanu slimnīcā0

Foto: Pixabay.com

Kāda astoņus mēnešus veca bērna māmiņa Ventspils slimnīcā piedzīvojusi nepatīkamu situāciju – bērnam no rokas izslīdējis katetrs, tāpēc meitiņa nemitīgi raudājusi, roka bijusi sapampusi. Māmiņa ir šokēta, ka slimnīcā strādā cilvēki, kuri neprot bērnam iedurt katetru, taču Ventspils slimnīcas galvenā ārste situācijā pārkāpumus vai neprofesionālu rīcību no mediķu puses nesaskata – šādas situācijas neesot retums, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Ārsts taustīja vēnu, bet nevarēja to atrast. Paņēma katetru un teica, ka durs tāpat, bet nevarēja vēnu atrast. Bērns histērijā bļāva un skatījās uz mani, bet es nevarēju viņai palīdzēt. Beigās meita kļuva bāla,” piedzīvoto slimnīcā raidījumam atstāsta meitenes māte.

Kad pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iedurt katetru izdevies, meita ar mammu aizvestas uz palātu, kur uzsākta ārstēšana.

Mamma novērojusi, ka meita kļuvusi bāla, lūpas palikušas zilas, bet rokas ledus aukstas.
Saistītie raksti

Viena šķidruma pudelīte bijusi cauri, un māsiņa ieradās, lai pieliktu jaunu šķidrumu, taču tajā mirklī māmiņa ārstēšanu apturējusi, pamanot, ka meitas roka bijusi sapampusi.

Ventspils slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule uzsver, ka mazulis ārstu redzeslokā nonācis ar nopietnām veselības problēmām, tāpēc nekavējoties uzsākts ārstēšanas process, kura laikā katetrs patiesi no bērna rokas izslīdējis. Taču ārste stāsta, ka tādas situācijas nav retums, jo bērna vēnas ir ļoti tievas. Ārste uzskata, ka ārstēšanas process uzsākts ātri un profesionāli, tāpēc situācijā nesaredzot problēmu.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv