Veselam
Ārstēšana

Bērnu slimnīcā lielāko atalgojuma palielinājumu saņems medicīnas māsas0

Foto: Maliflower73/Shutterstock

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā lielāko atalgojuma palielinājumu, kas ir 10% no pamata algas, saņems medicīnas māsas, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Māsas palielināto atalgojumu un pārrēķinu gan saņemšot tikai aprīlī.

Bērnu slimnīcas māsu palīgiem 2019.gadā atalgojums tika palielināts vidēji par 7%. Māsu palīgi palielināto atalgojumu un arī pārrēķinu par janvāri saņēma martā, kad tika izmaksāta alga par februāri.

Tikmēr Bērnu slimnīcas ārstiem plānotais atalgojuma palielinājums būs 7% līdz 9% robežās.

Kā ziņots, ārstu atalgojuma pieaugums Veselības ministrijas (VM) kapitālsabiedrībās svārstīsies no 9% līdz 20%, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas kopsēdē sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka par vidēji 20% tika palielinātas mediķu algu minimālās likmes, tomēr faktiskais algas pieaugums mediķiem ir mazāks, jo vairumā ārstniecības iestāžu nemaz nav cilvēki, kuri strādā par minimālo likmi. Ministre norādīja, ka šī iemesla dēļ “nolasītais” atalgojuma palielinājums par 20% nav noticis.

Viņķele sacīja, ka patlaban mediķiem ir ļoti neviendabīga un sadrumstalota atalgojuma sistēma, kas arī būs viens no VM turpmākajiem darbiem. Viņķele iecerējusi esošo atalgojuma sistēmu padarīt saprotamāku un vieglāk izsekojamu.

Šogad atlīdzības palielināšanai tiks atvēlēti kopumā 103,6 miljoni eiro, tostarp 70,7 miljoni eiro novirzīti atalgojuma palielināšanai veselības aprūpes pakalpojumu tarifā, 19,33 miljoni eiro – virsstundu apmaksai, 2,22 miljoni eiro – rezidentu atalgojuma palielināšanai, 9,27 miljoni eiro – atalgojuma palielināšanai VM padotības iestādēs strādājošajiem mediķiem, tostarp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošajiem, bet vēl 2,05 miljoni eiro – atalgojuma palielināšanai citu resoru mediķiem.

LA.lv