Veselam
Bērni

Bērnu smadzeņu attīstība, drošā piesaiste… Fonds “Plecs” aicina piedalīties izglītojošā seminārā0

Foto: Pexels

Šī gada 7. maijā fonds “Plecs” organizē izglītojošu semināru par TBRI® metodi, uz kuras pamata tiek veidota jaunā “Vecāku izglītības programma”, kura jau vasaras sākumā tiks īstenota lielākajās Latvijas pašvaldībās. Seminārs norisināsies “Draugiem Group” telpās Ojāra Vācieša ielā 6B visas dienas garumā, un tā būs iespēja ikvienam iepazīties ar zinātnē balstītu pieeju bērnu audzināšanā.

Pagājušā gada “Dod Pieci” labdarības maratons aktualizēja tēmu par bērnu emocionālo audzināšanu, drošās piesaistes nozīmi un vienotas “Vecāku izglītības programmas” nepieciešamību, kas sniegtu ikvienam bērnam iespēju izaugt emocionāli veselam, spējīgam un gatavam lielās dzīves izaicinājumiem.

Kopš janvāra fonds “Plecs” ir aktīvi strādājis, lai šis maratona mērķis tiktu īstenots un ikvienam jaunajam vecākam Latvijā būtu iespēja apgūt šo programmu bez maksas. Programmas saturs ir izstrādāts, un maijā padziļināti tiks apmācīti trīsdesmit topošie programmas treneri, kuri jau vasarā sāks darbu vecāku pilotgrupās.

Ņemot vērā lielo interesi, fonds “Plecs” aicina ikvienu interesentu piedalīties izglītojošā seminārā un uzzināt vairāk par šo metodi. Semināra saturs aptver tādas tēmas kā bērna smadzeņu attīstības īpatnības, drošās piesaistes teorija, traumas ietekme uz cilvēka attīstību un praktiskie TBRI® metodes instrumenti. Piedaloties seminārā, Jūs iegūsiet noderīgas teorētiskas un praktiskas zināšanas, kuras izmantot darbā ar bērniem un vecākiem.

TBRI® (Trust Based Relational Intervention) jeb “Uzticībā pamatotu attiecību ieviešana” ir ASV radīta, zinātnē balstīta pieeja bērnu audzināšanā. Pieeja ir izstrādāta “Kārinas Pērvisas Bērnu attīstības institūtā” ASV un tiek izmantota jau 34 pasaules valstīs.

Metodes spēks ir tās zinātniskā bāze, kas dod izpratni par to, ka ikviena bērna uzvedības izpausme vai reakcija ir tiešā mērā saistīta ar viņa smadzeņu darbību.

Līdztekus izpratnei par smadzeņu darbību pieejas pamatu veido arī piesaistes teorija, kas skaidro drošās agrīnās pieredzes nozīmi cilvēka dzīvē un piedāvā konkrētas stratēģijas, kā to veidot, izmainīt un nostiprināt.

Viens no spēcīgākajiem TBRI® punktiem ir tieši pieejas praktiskā pielietojamība. Tā sniedz daudz konkrētu instrumentu, metožu un rīcības piemēru, ko ikviens vecāks vai aprūpētājs var izmantot ikdienas saskarsmē ar bērnu – veidojot ciešāku emocionālo saikni, reaģējot uz sensomotorajām vajadzībām, palīdzot regulēt bērna fizisko un emocionālo stāvokli, kā arī koriģējot nevēlamu uzvedību. TBRI® pieeja praksē ir pierādījusi – jo emocionāli drošāk bērns jūtas, jo labāk spēj regulēt savu uzvedību, mācīties un īstenot savu potenciālu.

Ņikita Bezborodovs, bērnu psihiatrs: “Runājot par TBRI®, man šī programma šķiet laba ar to, ka tā ir zinātniski pamatota. Tā nav ideoloģiski balstīta, bet iedod pamata zināšanas par cilvēka nervu sistēmas attīstību, tās īpatnībām dažādos posmos un drošo piesaisti: kas to ietekmē un kā mēs varam palīdzēt tai veidoties.”

Semināru vadīs Sāra Merkado (Sarah Mercado), Sindija Lī (Cindy R. Lee) un Kodi Stīvensa (Kodi Stephens) – TBRI® lektores un mentores no “Kārinas Pērvisas Bērnu attīstības institūta” („Karyn Purvis Institute of Child Development“) un “HALO Project international”, ASV.

Seminārs notiks 7. maijs (8:30-17:30) un ir par maksu. Dalības maksa sedz pasākuma tehniskās izmaksas, izdales materiālus, kā arī ēdināšanas izmaksas – uzkodas un pusdienas. Katrs dalībnieks iegūs sertifikātu par piedalīšanos seminārā. Seminārs notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Lai pieteiktos semināram, aicinām aizpildīt dalībnieka anketu.

Anketas iesniegšanas termiņš – 26. aprīlis.

Saistītie raksti

Aicinām Jūs noskatīties video no četru dienu apmācībām februārī, kurā apkopoti dalībnieku viedokļi par apmācībām un TBRI® metodi

Aicinām Jūs noskatīties video no četru dienu apmācībām februārī, kurā apkopoti ekspertu viedokļi, kas skaidro bērna attīstības īpatnības un piesaistes teorijas nozīmi

LA.lv