Veselam
Bērni

Bērnu uzticības tālruņa Ziemassvētku akcijas laikā zvana par smagām psiholoģiskām problēmām0

Foto – Shutterstock.com

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotās Ziemassvētku akcijas „Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs” laikā saņemts 241 zvans un sniegtas 95 psiholoģiskās konsultācijas.

Akcija notika no 24. līdz 26. decembrim un tās laikā uz tālruni bija aicināti zvanīt bērni un pusaudži, lai saņemtu bezmaksas psiholoģisko atbalstu un palīdzību Ziemassvētku laikā. Pateicoties mediju informatīvajam atbalstam, tostarp ziņu sižetiem lielākajos TV kanālos, zvanītāju skaits bijis salīdzinoši liels.

Saņemto zvanu tematika bijusi visdažādākā, taču UT speciālisti uzsver – šogad daudzas sarunas bijušas psiholoģiski ļoti smagas. Tostarp, pārrunātas savstarpējās problēmas ģimenē un konflikti starp vecākiem, iespējama vardarbība ģimenē no vecāku puses, vecāku problēmas ar alkoholu, dažādas emocionālas problēmas un domas par pašnāvību.

Vairāki zvanītāji stāstījuši, ka jūtas vientuļi, savukārt citi vēlējušies pārrunāt pārdzīvoto pēc šķiršanās ar draugu vai draudzeni. Tiesa, bijuši arī gaišāki un priecīgāki zvani – daži UT klienti interesējušies par iespējām sagaidīt Jauno gadu, savukārt virkne citu zvanījuši, lai apsveiktu svētkos UT konsultantus.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Uzticības tālruni var sazvanīt:

katru darba dienu no plkst. 8:00 līdz 23:00,

sestdienās no plkst. 8:00 līdz 22:00,

svētdienās no plkst. 10:00 līdz 22:00.

Saistītie raksti
LA.lv