Veselam
Ārstēšana

Bērnu vakcinācijas kalendāru papildina ar vakcināciju pret gripu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ria Novosti/Scanpix/LETA

Turpmāk Bērnu vakcinācijas kalendārā iekļaus bērnu vecumā no sešiem līdz 23 mēnešiem, kā arī grūtnieču vakcināciju pret gripu, liecina šodien valdībā apstiprinātie grozījumi Vakcinācijas noteikumos.

Kā norāda Veselības ministrija (VM), vakcinācijas kalendāra papildināšana nepieciešama, lai mazinātu slogu ārstiem un uzlabotu pretgripas vakcīnas pieejamību, kā arī lai nodrošinātu vienotu pieeju no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu vakcīnu nodrošināšanai. Tāpat VM piebilst, ka, piemēram, pērn no gripas nomira divi bērni.

Vakcinācija pret gripu vakcinācijas kalendārā tiks sākta šī gada rudenī, sākoties sezonālajai gripai.

Vienlaikus ar grozījumiem Bērnu vakcinācijas kalendārā 14 gadus veciem bērniem tiks pārtraukta vakcinācija pret poliomielītu sestās devas ievadīšanu. Kā skaidroja VM, šāds solis saistīts ar to, ka Pasaules Veselības organizācija, Apvienotās Karalistes Valsts veselības dienests, kā arī ASV Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka piecu pošu vakcinācijas kurss pret poliomielītu ir pietiekošs, lai imunitāte pret poliomielītu veidotos uz mūžu. Sešas vakcīnas devas pret poliomielītu līdz šim izmanto tikai četrās Eiropas Savienības valstīs – Horvātijā, Latvijā, Luksemburgā un Nīderlandē.

Tāpat ar grozījumiem tiek noteikt, ka nevakcinētām kontaktpersonām, tostarp bērniem un pieaugušajiem, pēc epidemioloģiskām indikācijām ir tiesības uz valsts apmaksātu vakcināciju pret difteriju, poliomielītu, masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu.

Saistītie raksti

VM norādīja, ka jautājums par kontaktpersonu vakcināciju infekcijas slimības gadījumā aktuāls arī saistībā ar patvēruma meklētāju uzņemšanu valstī, jo pastāv vakcīnregulējamo infekcijas slimību uzliesmojumu risks.

Grozījumi Vakcinācijas noteikumos arī uzliek visām vakcinācijas iestādēm par pienākumu atbildēt par vakcīnu krājumu racionālu izlietojumu un nepieciešamības gadījumā aizpildīt veidlapu par vakcīnu norakstīšanu vai atgriešanu.

LA.lv