Veselam
Bērni

Brīdina par skolēnu aptaukošanos 0

Shutterstock ilustrācija

Latvijā ir augsts deviņus gadus vecu trešās klases skolēnu īpatsvars ar lieku ķermeņa masu un aptaukošanos.

Kā secināts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījumā Latvijā par 2015./2016. mācību gadu, 25,8 procentiem trešās klases skolēnu konstatēta liekā ķermeņa masa un aptaukošanās.

Līdzīgi – joprojām saglabājas augsts septiņus gadus vecu pirmklasnieku īpatsvars ar lieku ķermeņa masu un aptaukošanos. Septiņgadīgo vidū 21,7% bērnu ir ar lieku ķermeņa masu vai aptaukošanos.

Pētījumā noskaidrojās, ka 75,8% pirmklasnieku un 70,2% trešās klases skolēnu brokasto katru rītu, turklāt zemākais skolēnu īpatsvars bērniem, kuri brokasto katru rītu, ir laukos un ģimenēs ar zemiem ienākumiem. Brokastis ir nozīmīga ēdienreize, jo samazina kalorijām bagātu, bet zemas uzturvērtības našķu patēriņu starp ēdienreizēm, norāda SPKC. Centrs secinājis, ka arī skolēnu dārzeņu patēriņa īpatsvars ir ļoti zems, jo pirmklasnieku vecāki norāda, ka 17,9% uzturā dārzeņus lieto katru dienu. Vienlaikus pētījumā secināts, ka svarīgs faktors, kas būtiski ietekmē ķermeņa masu, ir ikdienas fiziskā aktivitāte, kuru nereti bērniem ierobežo nepietiekamas iespējas izmantot skolas sporta zāli vai sporta laukumu, kā arī nepiemērota apdzīvotās vietas infrastruktūra.

LA.lv