Veselam
Ārstēšana

Čakša: “Jāievieš kultūra – ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus”0


Anda Čakša
Anda Čakša
Foto – Karīna Miezāja

“Veselības aprūpes pakalpojums tiek sadalīts divos grozos – minimālais grozs, kas pienākas visiem, un papildus grozs, kas ir papildus minimālajam un pienākas visiem, kas ir sociālā nodokļa maksātāji vai no valsts apmaksātie. Ir jāievieš kultūra, ka, ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus,” veselības ministre Anda Čakša skaidroja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot veiktās izmaiņas veselības sistēmā.

Čakša raidījumā izskaidroja, kā strādās veselības apdrošināšanas iemaksas un kāpēc tās ir svarīgas: “Veselības aprūpes pakalpojums tiek sadalīts divos grozos. Ir minimālais grozs, kas pienākas visiem, un papildus grozs, kas ir papildus minimālajam un pienākas visiem, kas ir sociālā nodokļa maksātāji vai no valsts apmaksātie. Tur ietilpst, pensionāri, bērni un visas grupas, kas ir noskaitītas likumā, kam tāpat pienākas veselības pakalpojumi pilnā apjomā, jo viņi ir sociāli apdrošināti un veselības apdrošināšana viņiem ir nosegta no valsts puses.”

Veselības ministre norādīja, ka šāda sistēma ir nepieciešama, jo pašreizējā situācija kaitē valsts ekonomikai. “Šobrīd neatkarīgi no tā, vai es algu saņemu aploksnē vai normāli ar nomaksātiem nodokļiem, es saņemu pilnu veselības aprūpes pakalpojumu. Nodokļu maksātāju skaits kļūst mazāks, un slogs uz viņiem – aizvien lielāks. Un tā ir tā nauda, kas ienāk nodokļos un tālāk veido apmaksu par valsts pakalpojumiem,” raidījumā apgalvoja Čakša.

Jaunās sistēmas mērķis esot cīnīties ar ēnu ekonomiku un panākt to, ka vairāk cilvēki atsakās saņemt algu aploksnē. “Es uz to skatītos no motivācijas sistēmas puses. Šobrīd, ja mēs runājam par to, kāpēc mums ir tik maz naudas budžetā, tad jāskatās uz tiem 300 000, kas nenomaksā pilnā apjomā nodokļus. Ir jāievieš kultūra, ka, ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus,” raidījumā pauda veselības ministre Čakša.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
ANO: mūs gaida bads, dabas katastrofas un masveida imigrācija 1
15 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Zilo ekrānu “apburtajā lokā” jeb sociālie mediji ir solis tuvāk depresijai
16 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai mutiska piekrišana seksam “nokauj” romantiku?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Neilands pirms pasaules čempionāta lieliskā formā – latvietis uzvar prestižā velobraucienā Beļģijā!
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā 2
7 stundas