Veselam
Ārstēšana

Čakša pagaidām nezina, no kurienes varētu nākt papildu finansējums “onkoloģijai”0


Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša
Foto – Ieva Lūka/LETA

Veselības ministre Anda Čakša pagaidām nezina, no kurienes varētu nākt nepieciešamais papildu finansējums onkoloģisko saslimšanu diagnostikai un ārstēšanai.

Ņemot vērā rītdien paredzēto Saeimas balsojumu par Onkoloģisko pacientu organizācijas alianses iniciatīvu, kas paredz novirzīt 10 miljonus eiro gadā diagnostikai un ārstniecības uzlabošanai, Čakša aģentūrai LETA norādīja, ka tas būtu jāvaicā Finanšu ministrijai.

“Es patlaban īsti neredzu, no kurienes [valdība] varētu šo papildu finansējumu ņemt. Tas ir jājautā Finanšu ministrijai,” pauda ministre.
Viņa apliecināja, ka Veselības ministrija strādā ar jautājumu par onkoloģisko slimnieku stāvokļa uzlabošanas, tomēr vienlaikus ministre uzsvēra, ka šajā gadījumā jārunā par kompleksu risinājumu.

“Te būtu būtiski runāt par visu kompleksu kopā – skrīningu, izmeklēšanu, cilvēkresursiem, rehabilitāciju, medikamentiem. Mēs nevaram izcelt tikai kādu vienu lietu, jādomā par visu plūsmu,” sacīja Čakša.

Ministre uzsvēra, ka neatkarīgi no rītdienas Saeimas balsojuma par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu Veselības ministrija tāpat strādās pie onkoloģisko pacientu ārstēšanas plāna.

Čakša skaidroja, ka tas ir piecu gadu plāns, kur pakāpeniski tiek pievienotas nepieciešamās lietas gan ārstēšanai, gan izmeklēšanai, pretī rādot, cik lielas investīcijas tam ir nepieciešamas. Tomēr viņa atkārtoti uzsvēra, ka patlaban nevar pateikt, no kurienes varētu nākt papildu finansējums.

Jau ziņots, ka maija beigās sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 parakstu iniciatīvai “Lai vēzis būtu ārstējama slimība”.

Šonedēļ Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks (V) pauda cerību, ka papildu finansējuma jautājumu straujāk palīdzēs risināt Saeimas balsojums par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu, kas paredz ik gadu atvēlēt papildu 10 miljonus eiro onkoloģisko slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas uzlabošanai. Ražuks pauda cerību, ka deputāti atbalstīs šo kolektīvo iesniegumu un valdībai būs jānodrošina papildu līdzekļi onkoloģijai.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Mediķu arodbiedrība: Valdības rīcība ir bezatbildīga, neprofesionāla un zināmā mērā noziedzīga
18 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Latvijas slimnīcās no jauna tiks mērīta “vidējā temperatūra”
18 stundas
AK
Aiva Kalve
Veselam
Sirdsklauves un reibonis. Kā novērst pēkšņu hipoglikēmiju?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
12 stundas