Veselam
Ārstēšana

Čakša: Rezidentu darba legalizēšana NMPD ir ļoti svarīga0

Foto – LETA

Rezidentu darba legalizēšana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ir ļoti svarīga, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Viņa norādīja, ka ir svarīgi nestrādāt ārpus normatīviem, turklāt pagaidām tas ir vienīgais priekšlikums, kā uzlabot cilvēkresursu piesaistīšanu.

Čakša atzina, ka pagaidām bez NMPD brigādēs strādājošo mediķu loka paplašināšanas no dienesta vadības nav saņemti citi priekšlikumi, kā piesaistīt cilvēkresursus.

Ministre norādīja, ka priekšlikums par mediķu loka paplašināšanu no jaunās NMPD vadības nācis pirmo reizi.

Tāpat Čakša sacīja, ka nav saņēmusi arī steidzamus pieprasījums par papildu finansējuma nepieciešamību atalgojuma palielināšanai NMPD. Dienesta vadība pieprasījusi atalgojumu palielināt no nākamā gada, un tieši informatīvais ziņojums par atalgojuma palielināšanu par 20% no nākamā gada jau tagad iesniegs valdībā.

Čakša uzsvēra, ka Veselības ministrija (VM) ļoti labi apzinās, ka visā nozarē ir problēmas ar atalgojumu, un tieši tāpēc arī tiekot strādāts pie šī jautājuma.

Kā ziņots, VM steidzamības kārtā gatavos grozījumus, lai paplašinātu mediķu loku, kas var strādāt NMPD, Ministru kabineta komitejas sēdē sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Grozījumi noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām varētu tikt sagatavoti līdz nākamajai nedēļai.

Saistītie raksti

LETA jau rakstīja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

LA.lv