Veselam
Ārstēšana

Čakša: Streiks kā protesta formāts nozarē ir jaunums0


Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša
Foto – Ieva Čīka/LETA

Streiks kā protesta formāts veselības nozarē nav aprobēts, tāpēc līdz galam nav skaidrs, kā pareizi un secīgi iziet tam cauri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atzina veselības ministre Anda Čakša.

Ministre pauda, ka šis streiks būs laba mācība, lai zinātu, kā rīkoties. Tas ir formāts, kādā ārsti meklē risinājumu, viņa uzsvēra. “Es domāju, ka krīze nozarē ir ilgāku laika posmu. Šobrīd vienkārši mediķi to savu iekšējo sajūtu pauž ļoti skaļi,” sacīja Čakša.

Komentējot sestdien sākušos mediķu brīdinājuma akciju, atsakoties strādāt pagarināto normālo darba laiku, Čakša sacīja, ka citā formātā, tomēr arī šajā gadījumā mediķi iestājas par savu atalgojumu. Šī protesta akcija liek ārstniecības iestādēm daudz organizētāk plānot savu darbu, skaidroja ministre.

Čakša vairākkārt norādīja, ka finansējuma pieaugums veselības nozarei būs. Tas radīsies, par procentpunktu palielinot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Vaicāta, vai tas ir labākais risinājums nozarei, ministre atbildēja: “Tas ir labākais risinājums, lai mēs tiktu pie naudas, jo nozare bez finansējuma nevar attīstīties”.

Kā ziņots, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pirmdien plkst.12 streiku sāks ģimenes ārsti. Tā kā VM un ģimenes ārstu streika sarunās pagājušajā nedēļā netika panākta vienošanās, ģimenes ārsti nolēma no pirmdienas sākt streiku. Tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Tāpat vēstīts, ka, pieprasot uzlabojumus veselības aprūpes darbiniekiem, no sestdiena aptuveni 800 mediķi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotajā brīdinājuma akcijā pārtrauc strādāt pagarināto normālo darba laiku.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
ANO: mūs gaida bads, dabas katastrofas un masveida imigrācija 1
15 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Zilo ekrānu “apburtajā lokā” jeb sociālie mediji ir solis tuvāk depresijai
15 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai mutiska piekrišana seksam “nokauj” romantiku?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem
25 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Neilands pirms pasaules čempionāta lieliskā formā – latvietis uzvar prestižā velobraucienā Beļģijā!
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā 1
6 stundas