Veselam
Ārstēšana

Centra “Vaivari” ārsti Ukrainā izvērtē iespējamo pacientu rehabilitāciju Latvijā0

Foto; LETA/Evija Trifanova

Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC)” Vaivari” rehabilitācijas speciālisti ir devušies uz Ukrainu, Ārlietu ministrijas organizētās vizītes ietvaros, kuras laikā tiekas gan ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, gan mediķiem, lai turpinātu realizēt Latvijas valdības atbalsta programmu militārā konflikta laikā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijai Latvijā, informē ” Vaivari” pārstāvji.

NRC Vaivari mediķi klātienē izvērtēs, kuriem pacientiem rehabilitācija Vaivaros būtu piemērotākā.

Arī pagājušā gadā, pirms pacientu došanās uz Latviju, NRC Vaivari ārsti klātienē izvērtēja pacientu rehabilitācijas potenciālu un konkrēti NRC Vaivaru medicīnisko rehabilitācijas pakalpojumu piemērotību, lai uz rehabilitāciju Latvijā nokļūtu tieši tie pacienti, kuriem tas ir nepieciešams un kuriem NRC Vaivari mediķi var vislabāk palīdzēt.

“Pagājušā gada nogalē NRC “Vaivari” stacionāro medicīnisko rehabilitāciju nodrošināja 15 Ukrainas iedzīvotājiem , kuri cietuši karadarbībā. Medicīniskas rehabilitācijas procesā risināmās problēmas bija ļoti dažādas un pirmo reizi NRC “Vaivari “ saskārās ar tik dažādu karadarbībā iegūtu ievainojumu rehabilitāciju. Tā bija ļoti vērtīga un īpaša pieredze mūsu speciālistiem. Manuprāt tā nav tikai palīdzība Ukrainai. Tā ir iespēja pārbaudīt savu humāno un profesionālo kapacitāti, kas liek ļoti tiešāk izjust, ka karš ir tepat blakus un tas liek saprast, ka līdzās tam, dažādas mūsu ikdienas problēmas, kļūst nebūtiskākas” , skaido Anda Nulle, NRC “Vaivari” vadītāja.

Saistītie raksti

Saistībā ar pacientiem no Ukrainas, NRC Vaivari speciālisti līdz šim ir saskārušies ar visdažādākajām problēmām, kas risināmas rehabilitācijas procesā. Tās ir bijušas sekas pēc amputācijām, sekas pēc šautiem un dragātiem ievainojumiem, sekas pēc galvas smadzeņu traumām, sekas pēc lūzumiem, sekas pēc sprādzieniem ar multipliem ķermeņa ievainojumiem,kā arī postraumatiskas neiropātijas un parēzes.

“Gandrīz visi cietušie bija ar karadarbībā gūtu postraumatisko stresa sindromu un mūsu rehabilitācijas speciālistiem palīgā nāca Nacionālo bruņoto spēku militārie psihologi un Latvijas armijas kapelāns. Šāda starpresoru sadarbība, rehabilitācijas rezultātu sasniegšanai, mūsu centra speciālistiem bija ļoti vērtīga un turpmakajā darbā izmantojama pieredze”, norāda Nulle.

Nākamie pacienti no Ukrainas Vaivaros ieradīsies šā gada rudenī.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
3 stundas
VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
5 stundas