Veselam
Ārstēšana

Kā cilvēki saņem palīdzību pēc steidzamās medicīniskās palīdzības punktu slēgšanas?0


Kaut gan līdzās jau likvidētajam steidzamās palīdzības punktam atrodas NMPD brigāde, tomēr Aizputes novada iedzīvotāji var necerēt, ka tā pildīs likvidētā SMPP feldšera pienākumus.
Kaut gan līdzās jau likvidētajam steidzamās palīdzības punktam atrodas NMPD brigāde, tomēr Aizputes novada iedzīvotāji var necerēt, ka tā pildīs likvidētā SMPP feldšera pienākumus.
Foto no “LA” arhīva

Kā vietējos iedzīvotājus pēc vairāku steidzamās medicīniskās palīdzības punktu slēgšanas nodrošina ar neatliekamo palīdzību?

 

Vadims Krimans, SIA “Līvānu slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Iedzīvotājus esam jau informējuši, ka tāda paša līmeņa medicīnisko palīdzību kā steidzamās medicīniskās palīdzības punktā turpmāk būs iespēja saņemt Līvānu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, turklāt pie tiem pašiem speciālistiem kā līdz šim. Tās ir konsultācijas un palīdzība vieglāku saslimšanu gadījumos, ja cilvēks sajuties slikti ārpus ģimenes ārsta vai attiecīgā speciālista darba laika.

Veselības ministrija finansējumu, kas iepriekš tika piešķirts palīdzības punktam, novirzījusi uzņemšanas nodaļai.

Cerams, ka tā nav “burkāna parādīšana” un ar laiku finansējumu nesamazinās.”

 

Kristīna Bidzāne, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes locekle, Talsu filiāles vadītāja: “Jā, ar 1. aprīli slēdza arī Talsu steidzamās medicīniskās palīdzības punktu. Bet iedzīvotājiem nav pamata bažām, jo tagad medicīniskā palīdzība 24 stundas diennaktī tiek nodrošināta slimnīcas Talsu filiāles uzņemšanas nodaļā. Turklāt, pateicoties šīm izmaiņām, uzņemšanas nodaļa no valsts saņems lielāku finansējumu nekā iepriekš. Tas dos iespēju labāk un pacientiem draudzīgāk organizēt uzņemšanas nodaļas darbību, piemēram, veidot dienas māsas reģistratūras posteni.

Saistītie raksti

Kā ierasts, arī turpmāk septiņas dienas nedēļā visu diennakti ir pieejami tādi ārsti kā ķirurgs, internists, anesteziologs reanimatologs, kā arī tiek veikti diagnostiskie un laboratoriskie izmeklējumi.”

 

Dzintra Krišjāne, SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja: “Uztraukums bija tikai pirmajās dienās, kamēr cilvēkiem nebija visa informācija. Tagad viss darbs turpinās, iedzīvotāji palīdzību saņem slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Paziņojumu par finansējuma piešķiršanu esam jau saņēmuši.”

LA.lv