Veselam
Dzīvesveids

Pirts ar daudz daudz ceriņiem… Kuri ir dziednieciski? 0

Foto – LETA

Ja ceriņš zied, tad ar lielu dāsnumu. Pavasarī notiek īpašā rituālā mīlestības jeb ceriņu pirts. To kurina diviem mīlošiem cilvēkiem. Rituālai pirtij sarūpē ļoti daudz ceriņa ziedvālīšu. Ar tām izrotā pērtuvi, kuplākās ziedkopas izvieto uz lāvas.
“Uzskata, ka dziednieciski ir tikai zilie, tā dēvētie vecie ceriņi, bet esmu lietojusi dažādus, un efekts līdzīgs,” uzsver Ivita Pičukane, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja.

Kad ķermenis attīrīts un izpērts, ārpus pērtuves vai mērenā temperatūrā saklāj krāsainu ceriņu palagu, lai var gremdēties smaržā, kas apņem visu.

Ar ceriņziedu slotām var pērt. Jāņem vērā, ka slotas ir diezgan smagas, jo ziedi ir ūdens bagāti. Perot tie arī šķīdīs uz visām malām.

Ziedvālītes var likt arī uz čakrām, ķermeņa bioloģiski aktīvajām zonām. Ir labi, ja izdodas savākt ceriņus, kas atbilst čakru krāsām. Piemēram, uz kakla zonas liek gaiši zilo ceriņu, uz saules pinuma – bāli dzeltenīgo, bet pie galvas virspuses novieto violeto ziedkopu. Katra krāsa nes savas vibrācijas, atšķirīgi ietekmē.

Ko spēj dot?

Ceriņš spēj cilvēkam sniegt vairākus labumus. Tas ir sīkstums, izturība, spēja pielāgoties. Vēl viens labums ir skaistums. Ziedošam ceriņkrūmam neviens nevar vienaldzīgi paiet garām.

Šādā pirtī pāris smeļas mīlestību. Tas ir augstākās mīlestības spēks, ko katrs no pāra saņem sev, lai pēc tam dotu otram. Tā mīlestība vairojas, pieaug spēkā.

Zilos ziediņus var sažāvēt, izmantot tējā vai pievienot pirts skrubim. Tēja attīra organismu, turklāt vairo prieka un laimes izjūtu.

Ceriņa ziedus izmanto ādas atveseļošanai, locītavu slimību mazināšanai, kā arī tad, ja ir reimatisms un plaušu slimības.
Jauno dzinumu slotiņas var saglabāt ziemai, ar tām izper kājas – ceriņš labvēlīgi ietekmē vēnu veselību. Lapās un ziedos atrodama rūgtviela, kas mazina sāpes.

Labāk ceriņu izmantot jauktajās slotās, liekot kopā ar citu koku zariem, jo tā lapas ir par trauslu. Monoslota labi noder karsēšanai un vēdināšanai, kā arī kompresēm.

 

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas