Veselam
Ārstēšana

Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem būs īpaša pacienta ceļa karte0


Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša
Foto: LETA

Lai apspriestu veselības aprūpes pakalpojumu uzlabojumu plānu Černobiļas AES avārijas seku likvidācijā iesaistītājām personām, trešdien, 26.septembrī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar likvidācijā iesaistīto personu pārstāvjiem, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadību un Nacionālā veselības dienesta pārstāvjiem, informē Veselības ministrija.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā jau ir veikti organizatoriski uzlabojumi, pārskatot iekšējos procesus un strādājot pie pacienta “ceļa kartes” pakalpojumu saņemšanai.

Tāpat līdz gada beigām paredzēts sagatavot metodiskos ieteikumus ģimenes ārstiem pacientu, kuri saņēmuši starojumu, aprūpē un ārstniecībā.

Sadarbībā ar ģimenes ārstiem plānots aktualizēt Černobiļas AES avārijas seku likvidācijā iesaistīto personu reģistru.

Saistītie raksti

Černobiļas AES seku likvidētāji atzinīgi novērtēja izstrādāto plānu un aicināja nākotnē uzlabot arī valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, kā arī sadarbībā ar Labklājības ministriju risināt jautājumus par invaliditātes ekspertīžu veikšanas kārtību.

Atzīstot, ka šogad ir vērojami uzlabojumi pakalpojumu pieejamībā tika pausts viedoklis, ka nākamgad jāturpina vispārēja ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana gan Rīgā, gan reģionos.

LA.lv