Veselam
Ārstēšana

Cilvēki gan zina, kas ir diabēts, bet – ne tā sekas0

Foto – Shutterstock.com

Piecu gadu laikā Latvijā esošo cukura diabētiķu skaits pieaudzis par 14 000 cilvēku, turklāt ik gadu pieaug arī bērnu saslimstība, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Lai aktualizētu ar diabētu saistītās problēmas, novembris visā pasaulē noteikts kā diabēta mēnesis, un tā ietvaros Euroaptieka jau otro gadu aicina cilvēkus apmeklēt “Diabēta skolu”.

Šogad Pasaules Diabēta federācija diabēta mēneša laikā vēlas aktualizēt redzes problēmas, kas bieži ir pirmie simptomi saslimšanai ar diabētu. Lai izvairītos no novēlotas diagnozes, cilvēki tiek aicināti regulāri interesēties par cukura līmeni asinīs.

Veicot vairāk nekā 10 000 respondentu aptauju, Euroaptieka secina – sabiedrība zina, ka cukura diabēts ir hroniska saslimšana, kas nepareizi ārstēta, var radīt smagas komplikācijas. Tomēr lielai daļai cilvēku nav pilnīga izpratne par to, kādas tieši ir diabēta sekas – piemēram, šī slimība ir viens no vadošajiem akluma cēloņiem cilvēkiem darbspējīgā vecumā. Tāpēc ir nolemts turpināt 2015. gadā iesākto “Diabēta skolas” projektu, kas visu novembri norisināsies Euroaptiekā.

“Diabēta skolā” var iegūt informāciju par to, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no saslimšanas, kā profilaksē rūpēties par savu veselību un kā jau esošajiem hroniskajiem pacientiem ikdienā atvieglot slimības norisi. Projekta laikā ikvienam ir iespēja saņemt bezmaksas mērījumus (cukura līmeņa, holesterīna līmeņa un ĶMI noteikšana, asinsspiediena mērījumi), kas tiek organizēti 11 Euroaptiekās vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī. Šajās aptiekās cilvēki var arī konsultēties pie īpaši apmācītiem farmaceitiem.

LA.lv