Veselam
Dzīvesveids

Vingrojumu komplekss: Cīņā ar celulītu0

Foto: Matīss Markovskis

Autore: fizioterapeite Elīza Auziņa

Šis vingrojumu komplekss ir viens no palīgiem, lai dotos uzbrukumā celulītam. Vingrojumi ir viegli izpildāmi, kā arī neprasa papildu inventāru. Ieteicams kombinēt ar citiem ķermeni nostiprinošiem vingrinājumiem, kā arī kontrastdušu un pašmasāžu.

Celulīts – iespējams, apspriestākais un lielākais sieviešu bieds. Vēlme atbrīvoties no tā, kā jau katru gadu, kļūst aktuāla pirms vasaras sezonas iestāšanās, kad biezās ziemas drēbes jānoliek malā un apģērbs pa kārtai vien kļūst plānāks. Tad atklājas ķermeņa problēmzonas, kas bija ziemas miegā.

Celulīts ir noteiktas formas taukaudi, kas iekšēju vai ārēju faktoru ietekmē uzkrājas starpšūnu telpā. Vizuāli āda ir nelīdzena, to mēdz dēvēt arī par apelsīna miziņu. Celulīts ne tikai ir kosmētiska, bet arī fiziska veselības problēma, kas skar gan sievietes ar paaugstinātu ķermeņa masas indeksu, gan slaidās un kalsnās.

Lielākoties rašanās cēloņi ir saistīti ar mazkustīgu dzīvesveidu, nesabalansētu uzturu, stresu, hormonu svārstībām un grūtniecību.

Lai atbrīvotos no celulīta uz visiem laikiem, jāapbruņojas ar lielu pacietību un tam jāvelta nopietnas pūles: tā ir ēdienkartes maiņa, regulāra vingrošana, lai iekustinātu limfātisko sistēmu, pašmasāža (norīvēšanās ar dvieli), kā arī pierādīta un efektīva metode ir fizikālās procedūras, proti, kontrastduša un limfodrenāža.

Regulāra vingrošana ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, kas spēj uzlabot vizuālo tēlu, samazināt apelsīna miziņas efektu un izmainīt zemādas taukaudu stāvokli. Vingrojumu kompleksu ieteicams izpildīt regulāri, kombinējot ar citiem ķermeni nostiprinošiem vingrojumiem. Ne vienmēr skaistums prasa upurus, taču ilgu un pacietīgu darbu ar sevi gan. Ja kāds vingrojums sagādā diskomfortu vai izraisa sāpes, tas noteikti jāpārtrauc un jākonsultējas ar fizioterapeitu vai sertificētu fitnesa treneri, kurš paskaidros, kā kustības veikt efektīvi.

 

1. Sākuma pozīcija: četrrāpus, vēders ievilkts. Ar izelpu ķermeni pārnes uz sāniem uz apakšdelma balstu, pretējo kāju izsperot sānis taisni. Ar ieelpu ķermeni pārnes uz otru sānu, izelpā izsperot pretējo kāju. Mainot kājas, atkārto 16 reižu.

2. Sākuma pozīcija: četrrāpus uz viena ceļa. Ar ieelpu brīvās kājas celi iešūpina uz priekšu, izelpā paceļ balsta celi un brīvo kāju izsper uz augšu. Mainot kājas, atkārto 16 reižu.

3. Sākuma pozīcija: četrrāpus uz viena ceļa, skatiens vērsts uz leju, vēders ievilkts. Ar ieelpu brīvās kājas celi iešūpo uz priekšu zem sevis, ar izelpu iztaisno kāju atpakaļ. Atkārto 16 reižu, ik pēc divām reizēm mainot kājas.

4. Sākuma pozīcija: guļus uz vēdera, rokas zem pieres, kājas saliektas ar pēdām uz augšu. Ar izelpu saliektas kājas ceļ uz augšu, ar ieelpu atgriežas sākuma pozīcijā. Atkārto 16 reižu.

5. Sākuma pozīcija: ieelpā pietupstas, vēders ievilkts, sēžas muskulatūra sasprindzināta. Ar izelpu izspēriens uz sāniem. Atkārto 8 reizes ar katru kāju.

6. Sākuma pozīcija: dziļš iesēdiens, priekšējā kāja pietupienā 90 grādu leņķī, vēders ievilkts. Ar izelpu izsper uz priekšu aizmugurējo kāju. Atkārto 8 reizes ar katru kāju.

Saistītie raksti

7. Sākuma pozīcija: guļus uz muguras, viena kāja saliekta celī un balstās uz grīdas, otra pievilkta klāt. Ar izelpu mierīgi un lēnām tuvina taisno kāju pie sevis. Maigi stiepj. Pēc tam kājas samaina.

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
17 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
5 stundas