Veselam
Ārstēšana

Citu valstu kolēģi neizprot, kā Latvijā ar šādām algām ārsti spēj strādāt1

Foto: LETA/Paula Čurkste

Pacienti ir apmierināti tur, kur ir apmierināti ārsti, tāpēc svarīgi panākt, lai mediķi savā darbā justos labi, un tad arī pacienti sūdzēsies mazāk, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.

Viņa norādīja, ka, piemēram, jaunajam ārstam ir grūti būt apmierinātam ar savu darbu, ja iztikas nopelnīšanai nākas strādāt 300 stundas mēnesī.

Runājot par mediķu atalgojuma problēmām, Aizsilniece atzina, ka veselības nozarē krīze ir kopš 2009. gada, kad nozarei tika būtiski samazināts finansējums. Pēc LĀB prezidentes teiktā, citu valstu kolēģi neizprot, kā Latvijā ar šādām algām ārsti vispār spēj strādāt.

Vaicāta, kādām vajadzētu būt medmāsu un ārstu algām, lai viņi nevēlētos pamest Latviju, Aizsilniece norādīja, ka nav veikusi tādu aptauju, tāpēc precīzi atbildēt nevar, bet Igaunijā ārsta alga esot 1500–2000 eiro. Salīdzinot jauno ārstu algas, LĀB prezidente norādīja, ka Latvijā jaunie ārsti nopelna ap 500 eiro mēnesī, kamēr Igaunijā – gandrīz divreiz vairāk.

“Es domāju, ka mums ir jāiet uz mērķi, ka alga ir vismaz 1500–1800 eiro ārstiem, un māsām arī ir jātiecas uz 1000 [eiro],
Saistītie raksti

jo māsām medicīnā ir milzīga nozīme – viņas ir tās, kas veic aprūpi. Ārsti ārstē, bet rūpējas māsas,” uzsvēra Aizsilniece.

Viņa vairākkārt atgādināja, ka finansējuma trūkuma dēļ medicīnā var izveidoties situācija, ka no 1. janvāra gluži vienkārši nebūs ārstu, kas strādā, jo viņiem nebūs iespējams samaksāt algu.

LA.lv