Veselam
Ārstēšana

Pie stūres sēsties, kad ir zems cukura līmenis – tikpat bīstami, kā būt braukt reibumā0


BC-WV–BC-PRI–Older Drivers–Eighty-seven-year-old Dorothy Wulfers, who learned to drive a Model T Ford at age 15, prepares to pull out of her parking space Friday, June 4, 2004 in Morgantown, WV. Wulfers said only her and God will decide when she stops driving. (AP PHOTO/DALE SPARKS)
BC-WV–BC-PRI–Older Drivers–Eighty-seven-year-old Dorothy Wulfers, who learned to drive a Model T Ford at age 15, prepares to pull out of her parking space Friday, June 4, 2004 in Morgantown, WV. Wulfers said only her and God will decide when she stops driving. (AP PHOTO/DALE SPARKS)
Foto – images.thetruthaboutcars.com/

Plāno svētku sezonā doties izbraukumā ar automobili? Ja tev ir 2.tipa diabēts, tad ielāgo – ja tavs cukura līmenis asinīs ir zems (hipoglikēmija), braukšana pie stūres ir tikpat bīstama kā pārvietošanās ar auto dzērumā un var izraisīt daudzas līdzīgas sekas.

Cilvēki, kam ir 2.tipa diabēts, braucot pie stūres, kad viņu cukura līmenis ir pārāk zems, var noģībt un ievainot vai nonāvēt sevi un citus.
ASV veikta aptauja liecina, ka aptuveni 19% šoferu ir izjutuši hipoglikēmijas pazīmes, braucot ar automobili.

Speciālisti brīdina – ja notiek negadījums, un policija, veicot cukura līmeņa testu secina, ka autovadītājs nav to veicis pirms sēdies pie stūres, viņš var zaudēt braukšanas tiesības, kuras pēc tam dažkārt ir ļoti grūti atgūt.

Hipoglikēmija nozīmē, ka tavs cukura līmenis asinīs ir nokrities pārāk zemu, lai nodrošinātu ķermeņa un smadzeņu vajadzības. Parasti tas ir mazāk nekā 70 miligramu uz decilitru. Šāda cukura līmeņa krišanās var būt blakne, ko izraisa vairāki medikamenti 2.tipa diabēta ārstēšanai.

Simptomi, kas liecina par zemu cukura līmeni:

 • Galvassāpes
 • Reibonis
 • Svīšana
 • Izsalkums
 • Trīce
 • Bāla āda
 • Trauksme
 • Apjukums
 • Uzvedības vai garastāvokļa izmaiņas
 • Neveiklība
 • Grūtības noturēt uzmanību
 • Krampji
 • Samaņas zudums

Lūk, ko der ņemt vērā 2.tipa diabēta slimniekiem, pirms braukšanas ar automašīnu:

Pārbaudi savu cukura līmeni. Ja esi pakļauts hipoglikēmijas riskam, nekad nesēdies pie stūres, nepārbaudot cukura līmeni asinīs. Cukura līmenim ir jābūt aptuveni 150 miligramiem uz dekalitru.

Koriģē cukura līmeni. Ja tavs cukura līmenis ir pārāk zems, nesēdies pie stūres. Pagaidi 15 minūtes un pārbaudi cukura līmeni pēc tam, kad esi apēdis 15 gramus ogļhidrātu, izdzēris četras glikozes tabletes vai aptuveni 110 gramu augļu sulas.

Plāno uz priekšu. Automašīnā glabā veselīgas uzkodas ārkārtas gadījumiem. Pārliecinies, vai tev ir līdzi ierīces cukura līmeņa pārbaudīšanai un pārtika tā koriģēšanai gadījumam, ja tev jāpaliek ārpus mājas ilgāk nekā plānots.

Regulāri pārbaudi savu cukura līmeni. Ja dodies garā braucienā ar automašīnu, ieplāno cukura līmeņa pārbaudes reizi divās līdz četrās stundās. Pārliecinies, ka tev ir līdzi viss nepieciešamais, lai kontrolētu cukura līmeni.

 

Avots: everydayhealth.com

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Nepiebeidziet upuri: piecas aizliegtas frāzes
20 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik izlēmīgs cilvēks tu esi?
20 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Garšu pasaule pirtī – kā pagatavot augu tējas, uzlējumus un našķus?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru 1
Intervija 2 stundas
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir” 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
5 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
2 stundas