Veselam
Psiholoģija

Dakteris Bebrišs: Lai zāģis vienmēr ass! Jeb kur gūt nebeidzamu enerģiju, spēku un prieku1

Foto Matīss Markovskis

Sporta ārsts un kineziologs Visvaldis Bebrišs tver pasauli aumaļām, viņš prot pārsteigt, sasmīdināt un pat šokēt. Taču daktera darba plānotājs pierakstīts pilns vairākus mēnešus uz priekšu – ļoti daudzi meklē viņa palīdzību.

Stāsta Visvaldis Bebrišs:

* Man ir darba kabinets ne tikai Rīgā, bet arī Ozolniekos. Pieņemu trešajā stāvā. Reiz tēvs atveda meitu, pusaudzi, viņa tā mocījās sāpēs, ka pat nevarēja paiet, tētis uznesa uz rokām. Kad biju pastrādājis, meitene jutās tik labi, ka pati savā gaitā nonāca lejā. Administratore to visu redzēja un pēc tam visiem stāstīja: Bebrišs ir burvis!

Var teikt, ka esmu burvis, šamanis vai dziednieks, man patiesi ir spējas, taču man ir ārsta diploms un gadiem krātas zināšanas un prasmes.

* Esmu trīskārtējs kandidāts – medicīnas zinātņu, pedagoģijas zinātņu un sporta meistara kandidāts vieglatlētikā, jaunībā trenējos desmitcīņā. Medicīnā esmu jau 39 gadus. Visu laiku esmu mācījies, skolojies pie pirmajām vijolēm Amerikā, Austrālijā, Vācijā, Šveicē, Krievijā un citviet. Smēlies zināšanas psihoterapijā, bioķīmijā, ginekoloģijā, manuālajā terapijā, kinezioloģijā.

Kinezioloģija ir zinātne par kustībām. Tātad esmu visparastākais kustību dakteris. Taču nereti to saprot pārāk šauri, domā, ka kustība saistīta tikai ar muskuļiem un locītavām. Bet vai tad pārtiku košļāt nav kustība? Leikocīti un eritrocīti arī pārvietojas pa asinsvadiem, savukārt pārtika virzās pa zarnu traktu, tiek sagremota un izvadīta laukā. Es pārzinu miesas, gara un emociju kustības.

* Šodien sāku strādāt jau astoņos no rīta, tagad ir pieci pēcpusdienā. Tātad jums bija jāierauga noguris, sašļucis dakteris. Bet, re, esmu enerģisks, spēka pilns, priecīgs – kāds no rīta, tāds pats vakarā! Vaicājat, kur Bebrišs ņem enerģiju? Nekāda noslēpuma nav. Ja visu dari ar prieku – griez krūmus, ārstē cilvēkus vai taisi putnu būrīti, gūsti spēku.

Lūk, divi varianti. Cilvēks grasās pļaut zāli, bet izkapti nav laikus uzasinājis, turklāt pieceļas tikai desmitos, kad rasa jau nokritusi. Nekāds labais darbs neizdodas.

Otrs variants – Bebrišs jau vakarā izkapina izkapti, sagatavo, lai tā asa jo asa, tad uzliek pulksteni, lai modina četros no rīta. Ceļas un iet strādāt – ir rasa, izkapts asi kož. Tad ir prieks, pozitīvas emocijas par padarīto un nekāda noguruma.

Tātad svarīgi, cik labi esi sagatavojies darbam. Tad arī spēka nepietrūkst. Lūk, cik vienkārši!

* Klientiem stāstot par nepieciešamajiem vingrojumiem, arī pats dabūju izvingroties. Līdz ar to man visas dienas garumā ir neliela fiziskā slodzīte. Redz, cik es gudrs! Varētu jau paskaidrot tikai teorētiski, bet mans princips ir citāds – labāk vienreiz parādi, pačamdi, sajūti, nekā desmit reizes ļer, ļer, ļer.

Saistītie raksti

*Visi muld par ēšanu – to drīkst, to nedrīkst, ietur visādas diētas. Es ēdu visu, kas man garšo. No pazīstama zemnieka pērku speķi, no kādas tantiņas vistu. Viņa pati to putnu lolojusi, dabiski barojusi, jo īpašai barībai un visādiem hormoniem viņai nav naudas. Nopērku tādu labu vistiņu, izvāru buljonu, saēdos – tik garšīgi! Neticu nevienai zaļajai karotītei, bet tantiņai – gan, kura dzīvo lauku sētā.

 

* Visu rakstu par dakteri Bebrišu un viņa ieteikumus veselīgai dzīvei – lasiet aprīļa žurnālā 36,6 °C  vai tā elektroniskajā versijā. Turpat arī neparasti vingrinājumi, kā mundri uzsākt rītu.

LA.lv