Veselam
Ārstēšana

Diabēta pacientiem līdz aprīlim pieejamas bezmaksas speciālistu konsultācijas0

Foto – Shutterstock

Vēl līdz aprīlim diabēta pacienti šogad var saņemt bezmaksas konsultācijas pie veselības aprūpes speciālistiem, psihologiem un sociālajiem darbiniekiem Rīgā un Latvijas reģionos.

Konsultēties iespējams pie sertificētām diabēta aprūpes māsām, ārstiem endokrinologiem un uztura speciālistiem. Diabēta aprūpes māsas sniegs atbalstu paškontroles un praktiskajos insulīnterapijas jautājumos. Tikmēr ar uztura speciālistiem diabēta pacienti varēs pārrunāt svarīgāko par uzturu, tajā skaitā, kādi produkti paaugstina cukura līmeni, kā veikt ogļhidrātu novērtēšanu maizes vienībās un ēdienreižu plānošanu pēc šķīvja modeļa.

Vienlaikus, lai saņemtu psiholoģisko atbalstu, pieejamas arī bezmaksas psihologu konsultācijas, tajā skaitā speciālistu konsultācijas dzīvesvietā klientiem ar invaliditāti un pārvietošanās grūtībām, kā arī sociālo darbinieku konsultācijas sociālajai rehabilitācijai.

Saistītie raksti

“Pacientu apmācībai ir ļoti liela nozīme diabēta ārstēšanas ambulatorajā aprūpē. Regulāru apmācību nodrošināšana ļauj ne tikai samazināt akūtās un hroniskās diabēta komplikācijas, bet arī stacionēšanas biežumu un medikamentu izmaksas. Attiecīgi uzlabojas vispārējā pacientu veselība un cilvēku dzīves kļūst pilnvērtīgākas,” uzsver Latvijas Diabēta federācijas (LDF) vadītāja Indra Štelmane.

Paralēli pacientu ērtībām LDF mājas lapā www.diabets.lv pieejams jauns rīks – diabēta “Digitālā dienasgrāmata”. Tajā ikviens var aprēķināt ogļhidrātu daudzumu maizes vienībās uzturā patērētajiem pārtikas produktiem, fiksēt ievadītā insulīna daudzumu un cukura līmeni asinīs.
Speciālistu konsultācijas līdz šā mēneša beigām notiek Rīgā un citās Latvijas pilsētās, tostarp Ogrē, Madonā, Kuldīgā un Daugavpilī. Konsultācijas tiek organizētas Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā projekta “Latvijas Diabēta federācijas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” ietvaros.

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
10 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
33 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
4 stundas