Veselam
Ārstēšana

Diabēta pacientiem līdz aprīlim pieejamas bezmaksas speciālistu konsultācijas0

Foto – Shutterstock

Vēl līdz aprīlim diabēta pacienti šogad var saņemt bezmaksas konsultācijas pie veselības aprūpes speciālistiem, psihologiem un sociālajiem darbiniekiem Rīgā un Latvijas reģionos.

Konsultēties iespējams pie sertificētām diabēta aprūpes māsām, ārstiem endokrinologiem un uztura speciālistiem. Diabēta aprūpes māsas sniegs atbalstu paškontroles un praktiskajos insulīnterapijas jautājumos. Tikmēr ar uztura speciālistiem diabēta pacienti varēs pārrunāt svarīgāko par uzturu, tajā skaitā, kādi produkti paaugstina cukura līmeni, kā veikt ogļhidrātu novērtēšanu maizes vienībās un ēdienreižu plānošanu pēc šķīvja modeļa.

Vienlaikus, lai saņemtu psiholoģisko atbalstu, pieejamas arī bezmaksas psihologu konsultācijas, tajā skaitā speciālistu konsultācijas dzīvesvietā klientiem ar invaliditāti un pārvietošanās grūtībām, kā arī sociālo darbinieku konsultācijas sociālajai rehabilitācijai.

Saistītie raksti

“Pacientu apmācībai ir ļoti liela nozīme diabēta ārstēšanas ambulatorajā aprūpē. Regulāru apmācību nodrošināšana ļauj ne tikai samazināt akūtās un hroniskās diabēta komplikācijas, bet arī stacionēšanas biežumu un medikamentu izmaksas. Attiecīgi uzlabojas vispārējā pacientu veselība un cilvēku dzīves kļūst pilnvērtīgākas,” uzsver Latvijas Diabēta federācijas (LDF) vadītāja Indra Štelmane.

Paralēli pacientu ērtībām LDF mājas lapā www.diabets.lv pieejams jauns rīks – diabēta “Digitālā dienasgrāmata”. Tajā ikviens var aprēķināt ogļhidrātu daudzumu maizes vienībās uzturā patērētajiem pārtikas produktiem, fiksēt ievadītā insulīna daudzumu un cukura līmeni asinīs.
Speciālistu konsultācijas līdz šā mēneša beigām notiek Rīgā un citās Latvijas pilsētās, tostarp Ogrē, Madonā, Kuldīgā un Daugavpilī. Konsultācijas tiek organizētas Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansētā projekta “Latvijas Diabēta federācijas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība” ietvaros.

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
17 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
5 stundas