Veselam
Sekss

Draugs pirms seksa nemazgājas… Vai tas var kaitēt?3

Foto: Shutterstock

Uz portāla tikaisievietem.lv jautājumiem atbild medicīnas zinātņu doktore, ginekoloģe Jana Žodžika.

Labdien! Vēršos pie jums ar ļoti delikātu jautājumu. Tā nu ir sanācis, ka manā dzīvē paralēli ir divi vīrieši ar kuriem uzturu regulāras seksuālās attiecības. Kopš manā dzīvē ienācis otrs vīrietis, esmu pamanījusi, ka biežāk parādās dažādi nepatīkami simptomi lejasdaļā, piemēram, nieze, izdalījumi ar nepatīkamu smaku. Jūtos loti neērti un dažkārt pat izvairos no seksuālām attiecībām, jo man ir kauns. Sakiet lūdzu, vai problēmu cēlonis varētu būt pārāk intensīva seksuālā dzīve?

Jauna partnera ienākšana dzīvē var veicināt maksts infekciju rašanos, jo mums katram uz gļotādām ir sava baktēriju kopa.

Esot kopā ar vienu partneri, organisms pierod pie viņa baktērijām, bet, ienākot dzīvē citam partnerim, maksts vide var tikt izmainīta.

Infekciju risks pieaug arī tad, ja sievietei ir ļoti intensīva dzimumdzīve.

Seksa laikā makstī var izveidoties mikroplaisas, kas ir ceļš infekcijas iekļūšanai. Prezervatīvs var mazināt infekciju risku, tomēr, ja infekcija jau parādījusies, vēlama vizīte pie ginekologa, kurš noteiks, kas tieši tā ir par infekciju un nozīmēs atbilstošu ārstēšanu.

Saistītie raksti

Gribu uzzināt, vai pirms seksa vienmēr ir jāmazgājas? Es pati jūtos labāk, ja esmu pirms tam bijusi dušā, bet mans draugs, pārnākot no darba, uzreiz grib seksu. Vai tas, ka draugs nav nozmazgājis savu dzimumlocekli, nevar man kaitēt?

Ja jūs uztrauc drauga higiēnas paradumi, jums vajadzētu tos ar viņu pārrunāt. Tāpat kā sievietei arī vīrietim katru dienu vajadzētu apmazgāt savus dzimumorgānus, jo starp dzimumlocekļa galviņu un priekšādu mēdz uzkrāties tauku dziedzeru izdalījumi. Tie var izraisīt nepatīkumu aromātu, turklāt tā ir arī labvēlīga vide dažādiem mikroorganismiem, kas var veicināt infekcijas un tādējādi ietekmēt gan paša vīrieša, gan sievietes veselību.

LA.lv