Veselam
Bērni

Dvīņi apprec dvīņus. Cik ģenētiski līdzīgi būs viņu bērni?0

Foto: livescience.com

Identiskās dvīnes Britānija un Braiena Dīnas pirmo reizi satika Džošu un Džeremiju Saljersus pagājušā gada augustā Dvīņu dienas festivālā Ohaijo, vēsta “ABC News”. Pāri nosvinēja savas kāzas ģērbti vienādos tērpos šāgada Dvīņu dienas festivālā. Viņu laulību ceremoniju iemūžināja televīzijas kanāls TLC īpašā raidījumā ar nosaukumu “Dvīņi prec dvīņus”, kura demonstrācija ir gaidāma 2019. gadā.

Šīs dubultās kāzas liek uzdot jautājumu: ja apprecas divi identisko dvīņu pāri, cik ģenētiski līdzīgi būs viņu bērni?

“Teorētiski mēs varam sagaidīt, ka viņu bērni ģenētiski būs tikpat līdzīgi, cik līdzīgi ir brāļi un māsas,” norāda Pensilvānijas universitātes ģenētikas profesore Lora Almeizija. Bērniem, kas piedzimst vieniem vecākiem, puse gēnu ir līdzīgi.

Katra bērna DNS veidošanos var salīdzināt ar bumbiņu ņemšanu no trauciņiem, puse ir no mātes “groziņa”, puse no tēva. Brālēni un māsīcas ir no dažādiem “groziņiem”. Savukārt šajā, identisku dvīņu gadījumā divi bērni veidojas no diviem dažādiem, taču identiskiem “trauciņiem”.

“Tātad, iespējams, arī viņu DNS “pusītes” varētu būt līdzīgas kā īstiem brāļiem vai māsām. Taču tieši tāpat kā tipisku brāļu un māsu gadījumā “pusīte” no DNS var būt mazliet lielāka vai mazliet mazāka,” pauž Almeizija.

Turklāt vecākiem, kas ir identiski dvīņi, var nebūt pilnīgi identisks DNS; tā vietā viņiem var būt nelielas atšķirības gēnos, kas var būt izveidojušās mātes miesās vai vides faktoru dēļ visā viņu dzīvē. Šīs nelielās atšķirības var arī ietekmēt to, cik līdzīgi viens otram var būt mazuļi.

“Vide neietekmē to, kādus gēnus mazuļi saņem no saviem vecākiem.

Taču vide, kurā vecāki ir izauguši, var mainīt to, kā iedzimtais gēns izpaužas.

Piemēram, ja viena no mātēm visu dzīvi ir smēķējusi, bet otra to nav darījusi, abi mazuļi var saņemt vienu un to pašu gēnu, bet šis gēns var izpausties un ietekmēt bērnu ļoti atšķirīgi,” skaidroja norāda ģenētikas profesore.

Saistītie raksti

Interesanti, ka gadījumi, kad apprecas divi identisko dvīņu pāri nav nemaz tik reti. Nesen divas amerikāņu identiskās dvīnes Krisija un Keisija Bevjēra mija gredzenus ar diviem identiskajiem dvīņu brāļiem Zeku u Niku Levaniem, vēsta izdevums “People”.

 

Avots: livescience.com

 

LA.lv