Veselam
Bērni

Dzemdību stāstu, mīļdziesmu vakars. Latvijā notiek virkne nodarbību dūlu nedēļā0

Foto – Shutterstock.com

Visā Latvijā apgriezienus uzņēmusi Dūlu nedēļa ’17. Dūlas aicina visus interesentus apmeklēt informatīvas un praktiskas nodarbības par dažādām aktuālām tēmām topošajiem un jaunajiem vecākiem, tostarp daudzi pasākumi pieejami bez maksas.

“Parasti par dūlu sauc īpašu apmācību beigušu atbalsta personu sievietei mazuļa gaidīšanas, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Dūla sievietei sniedz emocionālu, informatīvu vai fizisku atbalstu. Šogad Dūlu nedēļas ietvaros vairāk tiek stāstīts par to atbalstu, kuru dūla var sniegt ne tikai sievietei – gaidāmā mazuļa māmiņai –, bet visai ģimenei kopā,” informē Latvijas Dūlu apvienības vadītāja Līga Liepa-Kivilande.

Šogad Dūlu nedēļas pasākumi izstiepušies gandrīz mēneša garumā, jau aizvadīti daudzi pasākumi Rīgā, notikuši pasākumi arī Liepājā, Ķegumā, Saulkrastos, Rēzeknē, Madonā, Jelgavā, Baldonē.

Tomēr uz daudziem interesantiem un vērtīgiem pasākumiem – informatīvām un praktiskām nodarbībām – vēl var paspēt šonedēļ un nākamnedēļ. Piemēram, Rīgā topošie vecāki tiek aicināti uz vairākām nodarbībām par dūlas sniegtā atbalsta iespējām, gatavojoties dzemdībām. Tāpat vēl priekšā dzemdību stāstu vakars, mīļdziesmu vakars un vairākas tematiskas nodarbības par dažādām vecākiem aktuālām tēmām – zīdīšanu, lakatu izmantošanu grūtniecības un pēcdzemdību periodā u.c. Uz nodarbību “Mans ķermenis” aicinām pusaudzes, savukārt topošās un jaunās māmiņas tiek gaidītas uz vingrošanu.

Ārpus Rīgas nodarbības vēl ieplānotas Cēsīs, Dobelē, Liepājā, Pļaviņās, Preiļos, Saldū, Siguldā, Talsos, Valmierā.

Dūlu nedēļas pasākumu kalendārs, vairāk informācijas par katru pasākumu un dūlām atrodams www.dulas.lv, kā arī Latvijas Dūlu apvienības Facebook lapā.

Informācijai: Latvijas Dūlu apvienība dibināta 2010. gadā. Šobrīd tajā apvienojušās gandrīz 80 dūlu un dūlu apmācībā. 2016. gadā Dūlu nedēļas ietvaros notika vairāk nekā 50 pasākumu 22 Latvijas vietās.

Apkopotie dati par dūlu sniegto atbalstu liecina, ka 2016. gadā dūlas:
* sniegušas atbalstu 16 sievietēm vai ģimenēm, plānojot mazuli;
* atbalstījušas gandrīz 500 topošās māmiņas gaidību laikā;
* atbalstījušas 206 ģimenes dzemdībās (no tām 32 – ārpusstacionāra dzemdībās);
* pēcdzemdību laikā sniegušas atbalstu gandrīz 400 sievietēm konsultāciju veidā, gandrīz 200 sievietēm zīdīšanas konsultāciju veidā un tikpat – hendlinga vai bērna nēsāšanas konsultāciju veidā, vadījušas 180 pirtīžu rituālus, 37 aizvēršanās masāžas ar rebozo lakatiem;
* piedāvājušas vairāk nekā 500 grupu nodarbības par dažādām tēmām.

LA.lv