Veselam
Netradicionāli

Dziedinošie dūrieni. Kā norit adatu terapija. Arī pret impotenci!0

Foto – Shutterstock

Kad ārstēšana īsti nav līdzējusi, nereti mēdz ieteikt adatu terapiju. Taču, ja līdz šim apmeklēti tikai klasiskās medicīnas speciālisti, rodas daudz jautājumu. Kad šo metodi izmantot vismērķtiecīgāk? Vai procedūras būs sāpīgas? Vai tās iespējams savienot ar tradicionālo ārstēšanu?

Rietumu medicīnā adatu terapijas iedarbību skaidro kā reflektoru atbildi uz kairinājumu, kad, ietekmējot konkrētu ķermeņa punktu, impulss tiek pārraidīts uz galvas smadzenēm un pēc tam, atgriežoties atpakaļ, iedarbojas uz attiecīgo orgānu. Turklāt, stimulējot punktus, bagātīgāk izdalās hormoni, kas veicina orgānu atbildes reakciju. Bez tam adatu terapijas ietekmē veidojas endorfīni, kas izraisa labsajūtu, tādējādi palīdzot pret depresiju, smēķēšanas, alkohola un citām atkarībām.

Austrumu medicīnā uzskata, ka cilvēka organismā ir iņ un jaņ enerģijas kanāli – nosacītas līnijas ar akupunktūras punktiem, un, iedarbojoties uz tiem ar adatām, iespējams nodrošināt stabilu enerģijas plūsmu. Iņ un jaņ sadaļām esot līdzsvarā, organisms ir vesels.

Ļoti svarīga ir arī tā sauktā iedzimtā enerģija, kas dzīves laikā tiek tērēta un ko nav iespējams atjaunot. Sievietēm tā zūd dzemdībās un abortos, bet vīriešiem līdz ar sēklas noplūdi. Ja tā netiek vieglprātīgi izniekota, cilvēkam izdodas saglabāt labu veselību.

Adatu terapijas pamatā ir teorija, ka organisms ir vienots veselums. Sakārtojot to kopumā, veselības stāvoklis uzlabojas pat specifisku un smagu saslimšanu gadījumā, tomēr tā nav panaceja, kas palīdz vienmēr un ikvienam. Tāpat kā jebkurā ārstēšanas procesā, svarīga ir pacienta motivācija izveseļoties.

 

Nomierina vai uzbudina

Adatu terapeits pēc pacienta rūpīgas iztaujāšanas noskaidro viņa ķermeņa vispārējo stāvokli. Papildus diagnozi precizē pēc mēles un pulsa diagnostikas.

Adatu procedūras ir mazliet nepatīkamas, jo ādā atrodas nervu receptori. Var rasties smaguma, siltuma, tirpšanas, strāvas trieciena vai citādas sajūtas.

Ārstēšanā izmanto dažāda biezuma un garuma adatas. Resnās iedarbojas nomierinoši, bet tievās – uzbudinoši.

Atšķirīgs efekts būs, arī iedurot punktā atbilstīgi meridiāna gaitai vai pretēji tai, vai perpendikulāri.

Parasti izmanto tērauda vai volframa adatas. No zelta un sudraba gatavotās ir ļoti mīkstas un lokanas, tāpēc biežāk lieto apzeltītas vai apsudrabotas tērauda adatas. Ja kāds vēlas, ir iespējams iegādāties savu adatu komplektu.

Ja nepieciešams gūt uzbudinošu iedarbību, piemēram, neirīta ārstēšanai, adatas tikai iedur ādā, īslaicīgi pavirpina un izņem. Akūtu slimību gadījumos parasti nepieciešama nomierinoša iedarbība, un tad seanss ilgst vidēji 20–30 minūtes.

Lai pastiprinātu efektu, adatas mēdz sildīt ar speciāliem cigāriem, kā arī procedūras kombinēt ar lāzerpunktūru, magnetopun­ktūru un citām metodēm. Adatu terapija labi sader ar homeopātiju un fitoterapiju, taču nav savienojama ar fizikālās medicīnas procedūrām, kurās izmanto elektrisko strāvu, kā arī ar masāžu.

Nedzīvot ar nogurumu

Kā stāsta dakteris Raimonds Puksts, vairāki pacienti adatu terapiju veic profilaktiski divreiz gadā – rudenī un pavasarī –, tādējādi nodrošinot labu veselību.

Šī metode var lieliski palīdzēt pēkšņu muguras sāpju, sejas neirīta vai citu perifēro nervu problēmu gadījumā, taču, lai tā būtu iedarbīgāka, pie speciālista jādodas steidzami. Nereti pietiek ar 2–4 procedūrām, bet visbiežāk tās jāveic 10–12 reizes.

Ārsta pieredze liecina, ka ar šo metodi var panākt lieliskus rezultātus, ārstējot migrēnu, tikai iepriekš jāveic izmeklējumi, lai noskaidrotu galvassāpju iemeslu.

Vīriešiem adatu terapija parasti labi palīdz pret impotenci, kas nereti saistīta ar nogurumu un iedzimtās enerģijas izsīkumu.

Nereti tā novērš augstu asinsspiedienu, kas radies spriedzes dēļ, un dažkārt vairs pat nevajag lietot zāles.

Saistītie raksti

Adatu terapija var palīdzēt atbrīvoties no liekā svara, jo iedarbojas uz sāta centru, kurš pēc maltītes raida impulsus kuņģim, ka jāpārtrauc ēst. Aptaukošanās iemesls bieži vien ir slikts liesas un aizkuņģa dziedzera meridiāna darbs, kas liek uzņemt vairāk barības, nekā nepieciešams. Akupunktūra palīdz arī pret ilgstošu nogurumu, kas bieži izpaužas rīta stundās. Raimonds Puksts uzsver, ka šo bīstamo simptomu nevajadzētu atstāt bez ievērības. Taču, ja, jūtoties labāk, cilvēks sevi izdzen vēl vairāk nekā iepriekš, situācija netiks atrisināta.

Ārstēšanas kursa laikā jāņem vērā ārsta norādījumi, piemēram, ja vēlas notievēt, jāievēro diēta. Sejas nerva vai trīszaru nerva neirīta gadījumā jāsargās no vēja un tamlīdzīgi. Ja ilgstoši lietoti medikamenti, tos nedrīkst pārtraukt uzreiz. Tas jādara pakāpeniski un tikai pēc konsultēšanās ar ārstu, jo pretējā gadījumā slimība var saasināties. Visbiežāk zāles jāturpina lietot mazākā devā.

 

KONSULTĒJIS RAIMONDA PUKSTA ĀRSTA PRAKSES ADATU TERAPEITS RAIMONDS PUKSTS

LA.lv
LE
LETA
Veselam
Viņķele šodien uzstājas ANO sanāksmē Ņujorkā un runā par nevienlīdzības mazināšanu pasaulē 2
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Rehabilitologi: Nepieciešama skaidra stratēģija iekļaujošas sabiedrības veidošanai Latvijā
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizsilniece: Latvijā jāsakārto jautājumi saistībā ar pacientu datu pieejamību un medicīnisko kļūdu
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
“BITE Latvija” pērk “Baltcom”
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģēdija Babītē: eksplodējot kara laika lādiņam, gājis bojā cilvēks
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisijas vadītājs aicina kolēģus neapsaukāties
14 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Zosēnos vētrā cietušie atgūstas pēc nelaimes
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekskluzīvajās “Mežaparka rezidencēs” pabeigtas četras privātvillas
1 stunda