Veselam
Ārstēšana

E-veselībā novēroti darbības traucējumi0

Foto: LETA/Zane Bitere

Šodien no plkst.8.28 līdz 9.10 e-veselības sistēmā bija darbības traucējumi, kas ietekmēja ārstniecības iestāžu un aptieku darbu, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Patlaban traucējumi novērsti un e-veselības sistēmas pilnvērtīga darbība atjaunota, apgalvo dienests.

NVD skaidroja, ka e-veselības sistēmas darbības traucējumi bija e-veselības sistēmas daļā, kas saistīta ar pacientu datu ievadi.

E-veselības speciālisti atvainojas par sagādātajām neērtībām un turpinot strādāt, lai turpmāk nodrošinātu nepārtrauktu sistēmas darbību un iedzīvotāju, veselības aprūpes jomas speciālistu darbs e-veselības sistēmā netiktu traucēts.

NVD atgādina, ka zāļu recepšu un darbnespējas lapu saņemšana iedzīvotājiem tiek nodrošināta arī sistēmas darbības traucējumu gadījumos.

Ja sistēmas darbības, interneta traucējumu vai citu tehnisku iemeslu dēļ ārsts nevar izmantot e-veselības sistēmu, viņam ir tiesības izrakstīt pacientam recepti papīra formā. Šīs receptes elektronizēšana jeb ievade e-veselības sistēmā tiek veikta aptiekā, tiklīdz tas ir iespējams.

Saistītie raksti

Savukārt, ja nepieciešams atvērt darbnespējas lapu, ārsts var veikt atzīmi par tehniskiem traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot e-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

NVD atgādināja, ka jautājumu gadījumā par e-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par ieteicamo rīcību sistēmas darbības traucējumu gadījumos, lietotāji ir aicināti zvanīt e-veselības lietotāju Atbalsta dienestam. Iedzīvotājiem jāzvana uz 67803300, bet speciālistiem – uz 67803301.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
ANO: mūs gaida bads, dabas katastrofas un masveida imigrācija 2
23 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Zilo ekrānu “apburtajā lokā” jeb sociālie mediji ir solis tuvāk depresijai
23 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai mutiska piekrišana seksam “nokauj” romantiku?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem 2
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” cīnās, taču nespēj no sliedēm nolaist “Lokomotiv”
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Lūdzu, tur ir bērni!”Sniedz sīkākas ziņas par traģēdiju Pārdaugavā
7 stundas