Veselam
Bērni

Elektrotraumas šogad guvuši seši bērni, viens miris. Pirms brīvlaika atgādina par drošību0

Foto: Pixeljoy/SHUTTERSTOCK

Sadales sistēmas operators “Sadales tīkls” tā lietotāju elektroietaisēs šogad ir reģistrējusi 24 elektrotraumas, no kurām sešas guvuši bērni, aģentūru LETA informēja kompānijā.

“Sadales tīkla” pārstāvji aicināja skolotājus un vecākus atgādināt bērniem elektrodrošības noteikumus.

“Pirms vasaras brīvdienām vecākiem jābūt atbildīgiem un jāpārbauda mājsaimniecībā esošās elektroiekārtas un jāizstāsta bērniem, kā tās droši lietot, kā arī jāatgādina drošības noteikumi, pavadot laiku dabā – elektroapgādes infrastruktūras tuvumā,” pauda uzņēmumā, norādot, ka daļa vecāku arvien bezatbildīgi izturas pret bērnu drošību un dzīvību, jo katrai elektrotraumai var būt arī letālas sekas.

Kompānijā minēja, ka elektrotraumu cēloņi visbiežāk ir neuzmanība, pavirša attieksme pret drošību, nekvalitatīvu un bojātu elektroiekārtu lietošana.

Piemēram, šogad vienu gadu vecs bērns guva elektrotraumu, ievietojot pirkstu kontaktligzdā, deviņus gadus vecs bērns saņēma elektriskās strāvas triecienu un pirksta apdegumu, pieskaroties durvju zvana pogai, bet sešus mēnešus veca meitene pārkoda pagarinātāja vadu un saņēma strāvas triecienu.

Šogad tika reģistrēta arī viena letāla elektrotrauma, kad 14.aprīlī uz elektrovilciena jumta tika atrasts miris 14 gadus vecs bērns, kurš bija pieskāries elektrovilciena līnijas vadiem.

Kompānijā arī norāda – lai gan “Sadales tīkls” nepārtraukti veic izglītojošo darbu par elektrodrošības noteikumiem, atbildība par bērnu drošību jāuzņemas arī vecākiem, jo, atgādinot drošības noteikumus un vienlaikus rūpējoties par drošu vidi mājoklī, daudzus nelaimes gadījumus var novērst.

Piemēram, kontaktligzdās var ievietot bloķētājus, elektroiekārtu tuvumā bērnus neatstāt bez uzraudzības, regulāri pārbaudīt elektroiekārtas un to izolāciju.

Tikpat svarīgi bērniem un jauniešiem atgādināt drošības noteikumus, pavadot brīvo laiku dabā.

Bērniem jāatgādina, ka ir bīstami kāpt elektrolīniju balstos, laist gaisa pūķus elektrolīniju tuvumā, mest uz vadiem bumbu, koku zarus vai citus priekšmetus, atvērt elektrosadales skapjus un transformatoru apakšstaciju durvis, iet aiz elektroiekārtu drošības aizžogojumiem vai apakšstaciju teritorijās u.c. bīstamās vietās.

Elektrodrošības noteikumus, apskatīties izglītojošus video sižetus un pārbaudīt savas zināšanas.

Tāpat bērniem jāpastāsta, kā rīkoties, ja ir noticis nelaimes gadījums, jo pareiza rīcība var izglābt gan cietušā, gan paša glābēja dzīvību un īpašumu no ugunsgrēka.

“Sadales tīkls” aicina apmeklēt mājaslapu arelektribuneriske.lv, kur bērni var apgūt informāciju par elektrodrošības noteikumiem.

Jau ziņots, ka pērn “Sadales tīkls” reģistrēja 53 elektrotraumu gadījumus, tostarp 14 no cietušajiem bija bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
11 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irāna sagrābusi britu tankkuģi
42 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas