Veselam
Uzturs

Eneagrammu speciālistes tievēšanas pieredze jeb kādas attiecības ar svaru ir devītajam tipam0

Foto – Ģirts Laube

Veselam.lv lasītājus jau iepazīstinājām ar deviņiem cilvēku tipiem un kādas ir tiem raksturīgās grūtības un priekšrocības svara noturēšana un mazināšanā. Tāpat uzzinājām kādu plašām aprakstītu tipu rakstā “Es varu visu, tikai ne notievēt”.

Šoreiz eneagrammu speciāliste un koučs Inta Santa padalās savā tievēšanas pieredzē. Viņa svaru mērķtiecīgi mazinājusi ir vairākas reizes dzīvē, tostarp agrā jaunībā “nometusi” 20 kilogramus – no 76 līdz 56. Taču nu viņa ir atradusi sajūtu, kādā ķermenī pašai dzīvot vislabāk.

“Es esmu devītais eneagrammas tips. Šādiem cilvēkiem nav problēmu pateikt “nē” savu vajadzību izpildei viņi var atteikties, piemēram, iet uz veikalu, var neko nepirkt un – neko nedarīt. Galvenais, lai ir komfortabli. Pēc iespējams mazāk kustību. Tieši tas mani noveda līdz liekā svara problēmām – es gribēju visu darīt komfortabli, ēdu, kas bija pieejams, kustējos minimāli. Risinājumus esmu meklējusi tad, kad pašai licies – nu ir par traku. Tātad esmu darbojusies nevis profilaktiski, bet tad, kad jau ārējie signāli kliedz drēbes ne tā „sēž”, izskats ne tāds, veselība klibo.

Savulaik esmu izmēģinājusi dažādas metodes.Pirmā pieredze bija ar adatu terapiju, tad izmēģināju“Figūras draugu” pieeju, un reiz pat esmu badojusies medicīniskā uzraudzībā.

Lai arī iegūtais rezultāts mani vienmēr ir priecējis, tomēr ar laiku esmu sapratusi, ka nespēju veltīt tik daudz enerģijas un uzmanības, sekojot kādai noteiktai sistēmai. Jo, tas tiešām ir pamatīgs darbs un lielākoties vienatnē. Tamdēļ pēdējā laikā esmu mērķtiecīgi veidojusi jaunus paradumus, pielāgojot tos savam un ģimenes dzīves ritmam. Es meklēju savu ceļu, veidojot sev atbalstošo vidi. Gan koučinga pieeja, gan eneagrammas zinības man tajā ir lieliski palīgi.

Šobrīd es pat nezinu, cik sveru. Man svarīgi, lai drēbes, kas man patīk, man der un man ir laba pašsajūta.”

Tiem, kuri vēlas paši apgūt eneagrammu dziļāk, jau martā to var macīties pie Intas Santas.

 

 

LA.lv