Veselam
Netradicionāli

Vārdojumi un enerģētiskā sakārtošana. Kā to dara dziedniece Anita Lasmane1


Anita Lasmane
Anita Lasmane
Foto: Matīss Markovskis

“Ko cilvēki vēlas no dziednieka? Lai aizsargā no ļaunā, izmaina dzīvi, palīdz sakārtot attiecības, dod iespēju kļūt veselam…” Tā saka dziedniece Anita Lasmane un piebilst, ka uzskaitījumu varētu turpināt, jo vaicājumi ir dažādi. Viņas pirmais uzdevums – piekļūt ciešanu cēlonim, atrast sakni. Un tad jau var sākt palīdzēt.

Dziednieci Anitu Lasmani pamanīju pēc vārdojumiem, ko viņa publicē internetā. Izlasīju arī komentārus, kuros cilvēki pateicās par stiprajiem vārdiem, kas noder ikdienā, palīdz sevi spēcināt.

 

Pārbaudījumi ceļā

“Tagad es apzinos, ka jau pusaudzes gados man piemita spēja saredzēt, sajust vairāk. Toreiz gan par ko tādu neviens nerunāja, arī zināja tikai retais,” teic Anita Lasmane. Viņa sapratusi arī to, kāpēc spēja izturēt to smagumu, tos pārbaudījumus, kas dzīvē nāca priekšā.

“Man bija pamatīgas veselības problēmas, izslimoju tuberkulozi. Pārdzīvoju arī izirušas laulības, traģiskus notikumus. Esmu trīsreiz slīkusi, tomēr palikusi dzīva, izķepurojusies.

Man vajadzēja iepazīt daudzas nelāgas dzīves puses, cilvēkus, situācijas, lai kļūtu spēcīgāka.

Es nerunāju par fizisko, bet iekšējo spēku. Ja visu to nebūtu piedzīvojusi, nevarētu palīdzēt cilvēkiem. Ja pats esi vārgs, ko gan spēj dot citiem? Gan cilvēki, gan notikumi tiek likti ceļā dvēseles spēka vairošanai.”

 

Senču stīdziņa

Līdzīgi Anita jutusi vadību dzīves ceļa izvēlē – viss, tev šis ir jābeidz, jāiet tālāk, jāmeklē vēl, jāskolojas, jāpieredz. Ne velti viņa ir strādājusi tik daudzviet un dažādos arodos: bijusi sanitāre, tiesu izpildītāja, medicīnas māsa Centrālcietumā, piestrādājusi par sētnieci, likusi kārtis zīlēšanas salonā… Arī iegūtās izglītības ir pārsteidzoši atšķirīgas – viņai ir gan stomatologa palīga, gan juriskonsulta diploms.

“Tomēr pats būtiskākais – dziedniecība tam visu laiku bija blakus. Cilvēki teica: jūsos kaut kas ir… Tā ir roku jutība, vadot enerģiju. Apzinājos, ka šī stīdziņa izsenis bijusi manā dzimtā. Un ne tikai tāpēc, ka mana ome mācēja likt kārtis,” uzskata Anita.

Kad netveramās zinības kļuva pieejamākas, viņa sāka tajās skoloties. Vispirms apmeklēja kursus, ko vadīja dziedniece Laimdota Kārkliņa. Anita viņu dēvē par savu skolotāju. Pēc tam viņa arvien turpināja kaut ko mācīties – darbošanos ar Taro kārtīm, vārdošanu, gaišredzību, šamanismu, apguva dažādus rituālus.

“Reizēm pati sev jautāju: nez, kam mani gatavo nākamajā dzīvē, ka tik daudz jāiemācās?

Es ticu tam, ka gatavo, ka mēs neesam šajā dzīvē tāpat vien.

Arī jebkurš satiktais cilvēks mums kaut ko vēsta, likts ceļā ar noteiktu iemeslu. Uzreiz to gan nesaprast, taču var censties saskatīt.”

 

Pasargās zelta stari

“Visam, ko daru, vispirms baznīcā palūdzu svētību. Tā turos dievišķajā spēkā. Arī daudzas vārdošanas rindas atrodu senslāvu garīgajos rakstos. Ja saņemu svētību, varu palīdzēt citiem – enerģētiski sakārtoties, dziedināties.

Sieviete atnāk un paģēr: dariet tā, lai viņš ir mans! Bet es redzu, ka viņa pati ir kā saplūkāta salvete, enerģētiski izšķaidīta. Kas viņu mudina palikt attiecībās, kurās nemaz nevēlas būt? Cenšos sajust un saprast, kas viņu iedzinis šādos apstākļos, piekļūt ciešanu cēlonim,” skaidro dziedniece.

Vai cilvēks var kaut ko darīt arī pats, lai sevi sakārtotu? Nereti tam noder rituāli. Tam nav jābūt sarežģītam procesam, galvenais – lai stiprs un ar jēgu.

Anita gan uzsver, ka garīgi un dvēseliski spēcīgam cilvēkam, kurš ir pārliecināts par sevi, grūti kaut ko nodarīt smalkajā plānā.

“Jo mazāk esi pārliecināts par sevi, jo pret tevi vieglāk veikt šādus uzbrukumus. Tātad – atkal atgriežamies pie sevis stiprināšanas.”

* Daudzi Anitai vaicā, kā ikdienā sevi pasargāt no nenovīdības, noskauduma vai ļaunas acs. Viņa iesaka pavisam vienkāršu, ikvienam pieejamu paņēmienu: “Stāvi kājās, izstiep roku un iedomājies, ka no taviem pirkstu galiem iziet zeltīti stari. Tad ar visu ķermeni griezies pulksteņrādītāja virzienā, turot izstieptu roku ar šiem zelta stariem. Tā esi uzzīmējis tādu kā zelta apli – ap sevi, ap māju vai vietu, kur atrodies. Vienlaikus lai tevī pulsē doma, ka neviens šim aplim netiek cauri.”

* Ja ir aizdomas par ko nelāgu, der veikt rituālu ar tievajām baznīcas svecēm. Iegādājas sešas svecītes. Nav jācenšas pirkt visgarākās, pietiek ar vidējām. Turklāt labāk izmantot no vaska darinātās, tās ir mīkstākas. Ņem sešas un satin pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Svecītes virpinot skaita vārdojumu: “Sveces tinu, virpinu, iekšā nelabo iepinu. Kā sveces nodegs, izkusīs, tā no manis nelabie pazudīs.” Visu šo tinumu aizdedzina. Turpat tuvumā noliek savu fotogrāfiju. Kamēr svece deg, turpina skaitīt vārdojumu.

 

Kad tīrīt māju?

Svece palīdz arī citkārt ikdienā. Tās liesma ir dzīvā uguns, kas vairo jebkuru labo nodomu, bet lieko pārveido.

Dziedniece iesaka mājokli vispirms enerģētiski iztīrīt, piemēram, izstaigāt ar degošu sveci vai kādu kvēpekli, tad uzlikt aizsardzību.

Ja galdam ir asi stūri, arī uz tiem ir vērts ar degošu baznīcas svecīti uzzīmēt krustiņu – lai neitralizētu asumu, negatīvo enerģētiku, ko izdala šāds smailums.

Saistītie raksti

Izrādās, no svara arī laiks, kad enerģētiski tīra māju, – to vislabāk darīt līdz divpadsmitiem dienā. Vakarā nav ieteicams tīrīt māju un mazgāt grīdu, īpaši pēc saulrieta. “Tad var būt ķibeles ar darbu un naudu. Saulīte noriet, nauda guļ,” uzsver Anita Lasmane.

Vēl viens rituāls ir rūnu zīmēšana. Tās var zīmēt, piemēram, uz durvīm, darba krēsla vai pat ķermeņa. Ja dzīvē gribi tikt uz augšu, zīmē rūnu ar nosaukumu Zirgs. Šīs rūnas simboliskais lauks ir saistīts ar zirga tēlu, ar tiekšanos uz priekšu, tā dod spēku virzībai. Īpaši laba vīriešiem. Tā iedarbojas vēl izteiktāk, ja tiek aktivizēta, – uzzīmēto pasildi ar sveces liesmu vai uzpūt savu elpu.

 

Vārdojumi

Lielu daļu vārdošanas tekstu atrodu senslāvu garīgajos rakstos. Vārdojumu iesaku skaitīt 23 reizes.

 

Veselība tuvam cilvēkam

Vārdojumu skaita virs krūzes, kurā pagatavota zāļu tēja:

 

“Kā saule dod ziediem

Enerģiju, mīlestību,

Ūdens spēku un plaukumu,

Tā šī zāļu tēja

Dod spēku, veselību … (cilvēka vārds).”

 

Pozitīvo vibrāciju ieskandēšana

Šo vārdojumu skaita, dienu uzsākot:

 

“Ik rītiņu mostoties,

Laimes māte man stāv klāt

Atver dienas Laimes vārtus,

Lai savas gaitas varu sākt.

Labas domas,

Gaišu sirdi

Visur pielieku es klāt.

Tā ir un paliks!”

 

Lai darbi sokas

Vārdojumu skaita jaunā, var augošā mēnesī:

 

“Viegli saule pa debesīm ripo,

Lai tikpat viegli savu darbu

Paveikt varu.

Kā mēness seko saulei pa pēdām,

Tā veiksme seko man.

Tā tam būs būt!”

 

LA.lv