Veselam
Dzīvesveids

Žurnāla “36,6°C” žurnālistes trīs dzīvesveida idejas0

Foto: Shutterstock

Žurnāla “36,6°C” žurnāliste Zane Eniņa dalās trīs dzīvesveida idejās, ko pati ievēro.

Lasīt, lasīt, lasīt!

Manai bibliotēkai pievienojušās trīs jaunas grāmatas: Džesikas Taunzendas Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi (izdevniecība Latvijas Mediji), Haruki Murakami Vīrieši bez sievietēm (Zvaigzne ABC) un Dorisas E. Koenas Sapņošana ar abām smadzeņu puslodēm (Lietusdārzs).

Pirmā ir svaigākais ieguvums, par tās lasīšanu man nedaudz jāsacenšas ar manu jaunāko dēlu, kurš arī labprāt iegrimst fantāzijas pasaulē.

Otrā ir stāsti – Murakami cienītājiem, kuriem pieskaitu arī sevi, pietiek ar to vien, ka autors ir tieši viņš.

Trešā būs interesanta tiem, kurus saista psiholoģija un centieni izprast, ko īsti mums vēsta sapnis, – vai tas ir brīdinājums par briestošu slimību, sveiciens no neatrisinātas problēmas vai apspiestu jūtu izpausme.

Izprast paaudžu atšķirības

Esmu pasākusi klausīties Latvijas Universitātes (LU) tālāizglītības platformas OpenMinded lekcijas par dažādiem tematiem. Patlaban klausos LU profesores Zandas Rubenes kursu par X, Y un Z paaudzēm. Pētījumos novērotās atšķirības starp manu vecāku, manu, manu bērnu un vēl jaunāku cilvēku paaudzēm palīdz labāk saprast, kā dažādu vecumu ļaudis uztver pasauli un kā pašu pasauli mainījis fakts, ka šodien vienlaikus līdzās pastāv tik atšķirīgos apstākļos dzimuši un auguši cilvēki, piemēram, gan Otro pasaules karu pārdzīvojušie, gan tie, kas nākuši pasaulē teju vai ar viedtālruni rokās.

Ziedot asinis

Saistītie raksti
Foto – Shutterstock

Esmu asinsdonore jau daudzus gadus. Apziņa, ka ir tik vienkārši palīdzēt kādam, kuram tas ļoti nepieciešams, ir jauka, taču man patīk arī pats process: Valsts asinsdonoru centra personāla allaž laipnā attieksme un nemainīgā lietu kārtība (anketa, saruna ar ārstu, analīzes, jautājums, kurā rokā durt utt.) un maisiņš ar labumiem, kuru vidū noteikti ir arī mans mīļais hematogens. Izziņa, ka par labo darbu man pienākas brīvdiena, un daži eiro, kas iekrīt manā kontā kā kompensācija. Nedrīkst nenovērtēt arī to, ka donoru asinis ikreiz tiek pārbaudītas: tas nozīmē, ka pastāvīgi esmu informēta par noteiktiem savas veselības parametriem.

LA.lv