Veselam
Ārstēšana

“Es nevarēju paelpot, sirds dauzījās un visur vēmu!” Veipošana gandrīz nogalina jaunieti2

Foto: ekrānšāviņš no Tristana ģimenes video

Lielākā daļa jauniešu, starp kuriem veipošana pasaulē ir vispopulārākā, maldīgi uzskata to par mazāk kaitīgu kā smēķēšana. Viens no viņiem bija arī 17 gadus jauns motobraucējs Tristans, kurš pēkšņi nokļuva slimnīcā nespējot paaelpot un cīnoties par savu dzīvību, vēsta CNN, ABC news un citi ārzemju mediji.

Ārsti sākotnēji nespēja saprast, kādēļ Tristana veselības stāvoklis ir tik krasi pasliktinājies, tādēļ nevarēja viņam arī palīdzēt.

Tristana tēvs atklāj, ka brīdis, kad ārsti ir uztraukušies, ir skaidrs, ka dēla stāvoklis ir nopietns. “Es nevarēju paelpot, sirds dauzījās un visur vēmu!” atceras Tristans, kuram rīklē tika ievietota ierīce, kas viņa plaušām palīdzēja elpot, jo tās vairs nespēja veikt savu funkciju.

Pēc 48 stundām Tristans atradās medicīniski izraisītā komā.
Saistītie raksti

Ārstu komanda nepārtraukti veica neskaitāmas analīzes un pārbaudes, lai saprastu, kas šobrīd teju vai lēnā veidā nogalina pusaudzi. Atbildi ārstiem sniedza Tristana brālēns, kurš ieradās slimnīcā un stāstīja, ka iepriekšējā dienā viņi abi Tristana istabā ir veipojuši. Viņš ātri aizdevās mājās, paņēma veipu, šķidrumus un visu nepieciešamo, lai ārsti varētu izpētīt, kura viela sagrāva Tristana veselību.

Tabakas karsēšanas iekārtas un elektroniskās cigaretes nepastāv pietiekami ilgi, lai speciālisti varētu kvalitatīvi novērtēt, kā šīs ierīces ietekmē cilvēka veselību ilgtermiņā, tomēr arvien biežāk ārsti saskaras ar pirmajiem simptomiem un velk paralēles starp veipošanu un plaušu slimībām. Šobrīd zināmi apmēram 450 gadījumi, kur plaušu veselību, iespējams, sabojājusi tieši veipošana. Zināmi arī četri gadījumi, kad veipošanas dēļ cilvēks ir miris.

LA.lv