Veselam
Psiholoģija

FOTO: Latviešu radīta filma par puisi ratiņkrēslā, kurš repo un improvizē 0

Foto: Valdis Semjonovs

Sestdienas vakarā, Latvijas simtgades priekšvakarā, kinoteātrī K-SUNS notika dokumentālās filmas “Dāvids un Goliāts” labdarības seanss. Uz filmas īpašo izrādīšanu bija ieradušies filmas varoņi Kaņuku ģimene – Kristaps, Krists un Ingūna. Tāpat arī filmas autori – žurnāliste Inese Vaikule, režisors Sandijs Semjonovs, montāžas režisors Madars Poliņš, viesi – mūziķis Gatis Irbe jeb Mesa, SWH ētera personība Artis Dvarionas, organizācijas “Nāc līdzās” vadītāja Sarma Freiberga un daudzi citi.

17. novembris pasaulē ir priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena un šādi pasaulē nāca filmas galvenais varonis kuldīdznieks Kristaps Kaņuks. “Zīmīgi, ka filmas seanss notiek šajā dienā un tas mums liek aizdomāties par līdzcilvēkiem un iespēju palīdzēt.” Visa saziedotā nauda nonāks Kristapa atveseļošanai. Vēl viens īpašais filmas seanss plānots 9. decembrī Kuldīgā, jo ģimene ir no šīs pilsētas.

Filma “Dāvids un Goliāts” ir stāsts par diviem talantīgiem brāļiem, kuldīdzniekiem Kristapu un Kristu Kaņukiem. Vecākais brālis Kristaps, kurš kopš dzimšanas ir ratiņkrēslā un kuram ir runas grūtības – pateicoties ģimenes atbalstam, spējis attīstīt repošanas talantu, rindas ar atskaņām bītu pavadībā radot uz vietas – improvizēti.

Savukārt viņa jaunākais brālis Krists aizrāvies ar BMX Freestyle braukšanu un ir viens no Latvijas top braucējiem šajā disciplīnā.

Saistītie raksti

Filmas ir par jauniešu sapņiem, talantu, atbildību vienam pret otru, spēju nepadoties un priecāties par dzīvi. “Šodien, kad vairums jauniešu aizraujas ar virtuālo realitāti un datorspēlēm, filma ir kā atgādinājums par ģimenes nozīmi, cilvēciskumu un atbildību. Par lietām, kas veido dzīves vērtības.” Filma tapusi Latvijas televīzijas filmu cikla “Latvijas Kods” ietvaros, studijā “SKUBA films”.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv