Veselam
Psiholoģija

FOTO: Austrumu slimnīcas “Gaiļezerā” atklāj jaunu kapelu0

Foto: LETA/Zane Bitere

Otrdien, 11.jūnijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā “Gaiļezers” atklāta nupat ierīkotā jaunā kapela.

Iesvētes pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja katoļu bīskaps Andris Kravalis, pareizticīgo bīskaps Jānis, luterāņu bīskaps Einārs Alpe un baptistu bīskaps Kaspars Šterns.

Slimnīcas Kapelānu dienesta vadītāja Inese Lūse norāda, ka šis notikums ir būtisks RAKUS kā universitātes slimnīcai. “Ik dienu šeit nonāk cilvēki ar nopietnām saslimšanām, pēkšņām veselības problēmām, cilvēki pēc nelaimes gadījumiem ar smagām traumām.

Saskaroties ar ciešanām, daudziem – gan pacientiem un viņu tuviniekiem, gan arī slimnīcā strādājošajiem – aktuāli kļūst eksistenciālas dabas jautājumi, uz kuriem viņi meklē atbildes. Tāpēc garīgā aprūpe ieņem nozīmīgu vietu veselības aprūpē,” skaidroja Lūse.

Stacionārā "Gaiļezers"jaunās kapelas iesvētīšana

Kapela stacionārā “Gaiļezers” tika izveidota deviņdesmitajos gados līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, tomēr ar laiku “Gaiļezers” piedzīvojis dažādus lielākus un mazākus remontdarbus, kas ietekmēja arī kapelas pastāvēšanu, stāstīja Lūse.

Par altārgleznu kļuvis tekstilmākslinieces Rūtas Loginas dāvinātais mākslas darbs “Labais Gans”. Pateicoties privātpersonu atbalstam, ar ziedojumu palīdzību tapusi arī jauna altāra daļa. Tās izveidotāji ir Svētā Lūkas atbalsta biedrība, kuras misija ir bijušo ieslodzīto resocializācija.

Saistītie raksti

Potetinova informēja, ka altāra kompleksa izveidē ir izmantoti apmēram 400 gadu veci, atjaunoti kokmateriāli no svētā Jēkaba katedrāles Rīgā. Altārī iestrādāts arī altāra akmens ar relikvijām, kas atceļojis no Ķelnes Doma katedrāles.

Slimnīcas pārstāve norādīja, ka ikdienā kapela sniedz iespēju rast mieru gan pacientiem, gan pacientu tuviniekiem, gan slimnīcas darbiniekiem. Kapelā tiek organizēti arī regulāri ikmēneša dievkalpojumi.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Ziemas peldētāji aicina pievienoties kopīgai peldei Liepājas jūrmalā
3 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
“Tēt, esi unikāls!”. Nākamnedēļ startē jauna informatīva kampaņa
3 dienas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
No sirds vai pienākuma dēļ? Kā pareizi dāvināt – garīgais skatupunkts
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
7 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 12 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
12 stundas