Veselam
Psiholoģija

FOTO: Austrumu slimnīcas “Gaiļezerā” atklāj jaunu kapelu0

Foto: LETA/Zane Bitere

Otrdien, 11.jūnijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā “Gaiļezers” atklāta nupat ierīkotā jaunā kapela.

Iesvētes pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja katoļu bīskaps Andris Kravalis, pareizticīgo bīskaps Jānis, luterāņu bīskaps Einārs Alpe un baptistu bīskaps Kaspars Šterns.

Slimnīcas Kapelānu dienesta vadītāja Inese Lūse norāda, ka šis notikums ir būtisks RAKUS kā universitātes slimnīcai. “Ik dienu šeit nonāk cilvēki ar nopietnām saslimšanām, pēkšņām veselības problēmām, cilvēki pēc nelaimes gadījumiem ar smagām traumām.

Saskaroties ar ciešanām, daudziem – gan pacientiem un viņu tuviniekiem, gan arī slimnīcā strādājošajiem – aktuāli kļūst eksistenciālas dabas jautājumi, uz kuriem viņi meklē atbildes. Tāpēc garīgā aprūpe ieņem nozīmīgu vietu veselības aprūpē,” skaidroja Lūse.

Stacionārā "Gaiļezers"jaunās kapelas iesvētīšana

Kapela stacionārā “Gaiļezers” tika izveidota deviņdesmitajos gados līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, tomēr ar laiku “Gaiļezers” piedzīvojis dažādus lielākus un mazākus remontdarbus, kas ietekmēja arī kapelas pastāvēšanu, stāstīja Lūse.

Par altārgleznu kļuvis tekstilmākslinieces Rūtas Loginas dāvinātais mākslas darbs “Labais Gans”. Pateicoties privātpersonu atbalstam, ar ziedojumu palīdzību tapusi arī jauna altāra daļa. Tās izveidotāji ir Svētā Lūkas atbalsta biedrība, kuras misija ir bijušo ieslodzīto resocializācija.

Saistītie raksti

Potetinova informēja, ka altāra kompleksa izveidē ir izmantoti apmēram 400 gadu veci, atjaunoti kokmateriāli no svētā Jēkaba katedrāles Rīgā. Altārī iestrādāts arī altāra akmens ar relikvijām, kas atceļojis no Ķelnes Doma katedrāles.

Slimnīcas pārstāve norādīja, ka ikdienā kapela sniedz iespēju rast mieru gan pacientiem, gan pacientu tuviniekiem, gan slimnīcas darbiniekiem. Kapelā tiek organizēti arī regulāri ikmēneša dievkalpojumi.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 4 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas