Veselam
Bērni

FOTO: darbu sāk jauni Dakteri Klauni Rēzeknes slimnīcā0

Publicitātes foto

Šogad biedrība “Dr.Klauns” ir sagatavojusi 20 jaunus Dakterus Klaunus, no kuriem divi ir sākuši darbu Rēzeknes slimnīcas Bērnu nodaļā, radot iespēju bērniem veseļoties ar prieku.

Savā pirmajā darba dienā Rēzeknes slimnīcā jaunie Dakteri Klauni lieliski aktīvi pavadīja laiku dažādās nodarbēs ar mazajiem pacientiem, personālu, viesiem, arī šeit pirmo reizi iepazīstinot ar medicīnas klaunādes nozīmi, iespējām īpašā veidā sniegt pozitīvas emocijas un atbalstu bērniem veseļošanās laikā.

Biedrība “Dr.Klauns” četros pastāvēšanas gados trešo reizi organizēja mācību kursu jaunajiem Dakteriem Klauniem. Pēc pusgada teorētisko un praktisko nodarbību medicīnas klaunādē 20 jaunie Dakteri Klauni uzsāks patstāvīgu darbu, kā arī turpmāk pilnveidos zināšanas un prasmes biedrības “Dr.Klauns” organizētajās mācībās, kopā ar kolēģiem no Latvijas un citām valstīm. Dakteri Klauni tagad strādā jau slimnīcās Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, kā arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā.

“Mums ir milzīgs prieks, ka šogad izdevās paplašināt medicīnas klaunādes programmas darbību, un jaunie Dakteri Klauni uzsāks darbu reģionālās slimnīcās Rēzeknē, Liepājā un Daugavpilī, kur mums tagad ir iespēja pievērst uzmanību un pilnībā atbalstīt mazos pacientus. Jaunie Dakteri Klauni ir izturējuši nopietnu atlases procesu un ar lielu uzcītību apguva programmu. Mēs esam bezgala pateicīgi visiem, kas sniedz atbalstu mūsu darbam, ieskaitot arī finansiālu, atsevišķi pateicamies gan vietējai pašvaldībai, it īpaši – Rēzeknes slimnīcas vadībai un personālam par morālo atbalstu un uzticēšanos,” atklāj biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

“Dakteri Klauni uzsāk darba gaitas arī Latgalē, Rēzeknes slimnīcā, tādēļ gan slimnīcas personāls, gan bērni ir priecīgi par šādu jaunumu, jo mazie pacienti, rūpes par viņiem vienmēr ir bijusi mūsu prioritāte, tāpēc ceru, ka Dakteru Klaunu klātbūtne  slimnīcā palīdzēs pārvarēt satraukumu, aizmirst sāpes un gūt pozitīvas emocijas, kas ir ļoti svarīgi atveseļošanās procesā,” saka SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa.

Savukārt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča viedoklis ir: “Dakteri Klauni ir pavisam jauna pieeja slimnīcas darbā. Skaidrs, ka maziem bērniem atrašanās slimnīcā var radīt nepatīkamas asociācijas un trauksmi, tāpēc jautrības un smieklu ieviešana bērnu apkalpošanā ir ļoti pozitīva iniciatīva. Tas var novērst bērnu prātus no nepatīkamā, kā rezultātā ārstiem būs vieglāk strādāt. Ļoti ceru, ka šī iniciatīva izdosies, un slimnīcā būs jautra atmosfēra, kura ārstēšanās procesā bērniem ienesīs daudz prieka.”

LA.lv