Veselam
Ārstēšana

FOTO: Ieskaties “Stradiņu” jaunā korpusa atklāšanā0

Veselības ministre Anda Čakša piedalās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa atklāšanas pasākumā. Foto – LETA

1.jūnijā atklāts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunais korpuss, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Jaunais korpuss tapa ilgās mokās un ar aizkavēšanos, pat brīžiem radot bažas, ka tiks zaudēts tam paredzētais Eiropas Savienības fondu finansējums.

Šodien poliklīnikas apmeklētāji ārstu konsultācijas saņem jaunajās telpās, turklāt darbu sāk arī pacientu plānveida uzņemšana.
Pasākumā piedalījās veselības ministre Anda Čakša, slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, akadēmiķis Jānis Stradiņš un slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs.

Svinīgās atklāšanas laikā viesiem tika izrādītas telpas, iekārtotie konsultāciju kabineti un jaunākās viedās ēkas kontroles un vadības tehnoloģijas.

Pirms svinīgās ceremonijas slimnīcas 8.korpusā notika sadarbības līguma parakstīšana starp VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” un Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīniku, kā arī ar Tartu Universitātes slimnīcu.
Līguma parakstīšanā un svinīgajā atklāšanā piedalīsies Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors Renaldas Jurkevičius, kā arī Tartu Universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Urmas Sigurs.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87 435 723 eiro, no kura 24 076 323 eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda. Jaunajās telpās atrodas poliklīnika, diagnostiskā radioloģija, plānveida pacientu uzņemšana, laboratorija, manipulāciju telpas, uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, nefroloģijas, gastroenteroloģijas un endoskopiju nodaļas. Klīnisko nodaļu darbs tiks sākts jaunajās telpās pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas.

Lasiet arī: Čakša: Stradiņa slimnīcas korpusa būvniecības darbs tomēr pabeigts kvalitatīvi

LA.lv