Veselam
Uzturs

FOTO: Ja tu ēd, tev tas noteikti ir jāizlasa! Kā notika uztura grāmatas atklāšana0


Saviem skolotājiem un iedvesmotājiem Kindzule dāvināja īpaši pašas apgleznotus dažādu krāsu šķīvi.
Saviem skolotājiem un iedvesmotājiem Kindzule dāvināja īpaši pašas apgleznotus dažādu krāsu šķīvi.
Valda Semjonova foto

Šodien uztura speciālistes Alises Kindzules 30. dzimšanas dienā tika atvērta arī viņas pirmā grāmata “Ar uzturu uz tu!”, kuras galvenais vēstījums lasītājam ir izskaidrot, kā un kādēļ izdarām dažādas ar uzturu saistītas izvēles – produktos, galda noformējumā, garšvielās, porciju izmēros, padomdevējos un vēl simtiem citu jomu.

Uz grāmatas rakstītais aicinājums “Ja tu ēd, tev tas noteikti ir jāizlasa!” atklāj, ka noderīgu padomu grāmatā atradīs ikviens, neatkarīgi no vecuma, ēšanas paradumiem un gatavošanas prasmēm.

Apsveikt jauno autori ieradās gan viņas atbalstītāji, gan sabiedrībā pazīstamas veselības nozares personības, piemēram, dietoloģe Lolita Neimane,sieviešu hokeja aizsācēja Latvijā Ineta Jansone,bokseris Mārcis Grundulis,akrobātikas šovu zvaigzne Gatis Kondrāts un citi.

Kopā ar pasniedzēju Lolitu Neimani.
Valda Semjonova foto

“Ikvienam no mums ir svarīgi saprast, uz kurieni mēs dzīvē dodamies,” savā uzrunā klātesošajiem teica gaviļniece, atklājot, ka pirms pieciem gadiem viņa reiz pierakstījusi it kā reālus un izpildāmus sapņus, ko vēlētos piecgadē paveikt. “Šobrīd ir pagājuši četri gadi no pieciem un es vēl šorīt paskatījos, ka kreisajā augšējā stūrī manam sapņu sarakstam ir izlasāms – grāmata. Ne velti ir teiciens, ja tu nezini, uz kurieni vēlies doties, nekad nenonāksi galamērķī. Novēlu katram to atrast un piepildīt!” saviļņojumā sacīja grāmatas autore.

Saviem skolotājiem un iedvesmotājiem Kindzule dāvināja īpaši pašas apgleznotus dažādu krāsu šķīvi.

Pirmo no tiem saņēma viņas komandas trenere Ineta Jansone. “Alise atnāca uz komandu 16 gadu vecumā un jau tad visus nosvēra, deva veselīgus padomus un iekļāva sabalansētu uzturu arī mūsu ikdienā, jo visa pamatā ir ēdiens un tikai ēdiens,” sacīja trenere.

Dzeltenu – laimes sajūtas krāsas – šķīvi saņēma dietoloģe, Alise Kindzules skolotāja Lolita Neimane, kura apsveicot grāmatas autori, atzina, ka jaunajā censonē redz kādas iezīmes no sevis un novēlēja Kindzulei turpināt uzvaras gājienu, gan atgriežoties augstskolā kā pasniedzēja, gan turpinot rakstīt grāmatas un kāpt pa karjeras kāpnēm.

Grāmatas autores pamatnodarbošanās ir Lido Uztura skolas vadīšana. Šajā darbā Kindzule piecu gadu laikā gandrīz 15 000 pamatskolēniem iemācījusi pareizas un apzinātas ēšanas pamatprincipus.

Apsveikt ar grāmatas atvēršanas svētkiem ieradās arī Lido mārketinga nodaļas vadītāja Viktorija Gulbe: “Man ir gods, prieks un lepnums šodien šeit atrasties! Pateicoties Alisei, Lido ir parādījušies tādi produkti, kā spēka dzēriens, graudu rika, saulespuķu sēkliņas un citi!”

Kolēģe priecājās, ka Kindzules dzīvesprieks jūtams ne tikai ikdienā strādājot ar bērniem, bet arī izlasāms katrā grāmatas lappusē.

Savukārt, izdevniecības Latvijas Mediji direktore Evija Veide atzina, ka grāmatas tapšanas procesā ir veiksmīgi sagaidīts un nopelnīts šodienas – deserta – posms, kad lielākais darbs ir aiz muguras un var priecāties un baudīt saldos darba augļus!

Izdevniecības “Latvijas Mediji” direktore Evija Veide atzina, ka grāmatas tapšanas procesā ir veiksmīgi sagaidīts un nopelnīts šodienas – deserta – posms.
Valda Semjonova foto

“Mēs visi zinām pavārgrāmatas – tās varētu nosaukt par romantiskām attiecībām ar ēdienu, jo visiem ļoti patīk pirkt pavārgrāmatas un skatīties uz skaistām ēdienu bildēm. Tad ir tie bīstamie sakari, kas saucās “Kā notievēt 10 dienās”, bet šo grāmatu es liktu trešajā kategorijā, ko varētu saukt par ilgām un laimīgām attiecībām! Novēlu, lai Alises rakstītie vārdi sasniedz un uzrunā cilvēkus, ļaujot tiem veselīgu uzturu ienest arī savā ikdienā,” savā uzrunā teica Evija Veide.

Šodien ir gan Alises Kindzules dzimšanas diena, gan viņas grāmatas atklāšanas svētki.
Valda Semjonova foto
Saistītie raksti

Alise Kindzule (1989) ir dzimusi Rīgā. Ieguvusi bakalaura profesionālo grādu veselības aprūpē un uztura speciālista kvalifikāciju, kā arī veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU). Zināšanas papildinājusi Sporta izglītības aģentūrā, iegūstot C kategorijas trenera apliecību hokejā.
Profesionāla uztura speciāliste, daudzus gadus strādājusi par konsultanti dažādos medicīnas centros, lasījusi RSU lekcijas sporta uztura jautājumos topošajiem uzturzinātnes maģistriem, šobrīd vada Lido Uztura skolu, piedalās dažādos slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumos un projektos un sniedz padomus tiem, kuri vēlas uzlabot savas attiecības ar uzturu.

 

LA.lv