Veselam
Ārstēšana

FOTO: Par godu Dakteru Klaunu dzimšanas dienai Rīgā un Cēsīs atsaucas 114 asinsdonori0

Publicitātes foto

Dakteru Klaunu aicinājumam viņu ceturtajā dzimšanas dienā kļūt par asins donoriem Rīgā atsaukušies 64, bet Cēsīs 50 cilvēki. Gan Dakteri Klauni, gan Valsts asinsdonoru centrs saka paldies ikvienam, kurš salīdzinoši aukstajā un sniegotajā laikā rada iespēju nodot asinis.

Pēc Dakteru Klaunu teiktā lielākā dāvana viņiem ir bērnu smaidi un izveseļošanās, un ziedotās asinis ir viens no veidiem, kā palīdzēt līdzcilvēkiem. Turklāt, ja savā pirmajā darbības gadā 17 Dakteri Klauni nostrādāja 2650 stundas, 8740 reizes iepriecinot bērnus un piedaloties 80 procedūrās, tad attiecīgi šogad 45 Dakteru Klaunu kolektīva veikums ir 5845 darba stundas – 18 000 reizes satiekot bērnus un klātesot 230 procedūrās.

45 Dakteri Klauni strādā septiņās Latvijas pilsētās, bet visvairāk – 28 Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā. Biedrība “Dr.Klauns” šogad trešo reizi organizēja mācību kursu jaunajiem Dakteriem Klauniem. Pēc pusgada teorētisko un praktisko nodarbību medicīnas klaunādē 20 jaunie Dakteri Klauni uzsāka patstāvīgu darbu, turpmāk, viņi pilnveidos zināšanas un prasmes biedrības “Dr.Klauns” organizētajās mācībās kopā ar kolēģiem no Latvijas un citām valstīm. Četros gados Dakteri Klauni ir vairākkārt mācījušies pie pieredzes bagātiem un pasaulē atzītiem kolēģiem Izraēlā, Francijā, Portugālē un Krievijā, tā uzlabojot savas prasmes un komunikācijas iespējas ar bērniem, viņu vecākiem un medicīnas personālu.

Jāatzīmē, ka pirmo konkursu Dakteru Klaunu atlasei izsludināja 2012. gadā, un pēc nepilna gada darbu Rīgā un Ventspilī uzsāka 17 jaunie Dakteri Klauni. 2014. gadā viņiem pievienojās kolēģi slimnīcās Cēsīs un Valmierā, bet šogad rasta iespēja ar Dakteru Klaunu palīdzību veseļoties arī bērniem Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī. Aizvadītajos trīs gados biedrības Dr.Klauns rīkotajās akcijās, vācot ziedojumus Dakteru Klaunu darbam, atsaukušies tūkstošiem cilvēku.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
“Olimpiskās dienas” rīta vingrošanā cer iesaistīt 150 000 cilvēku
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Kā sadzīvot ar disfāgiju jeb rīšanas traucējumiem?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Vai bojātus ābolus var spiest sulā?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
47 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Tramps draud sagūstītos “Islāma valsts” kaujiniekus izlaist pie Eiropas robežām
23 minūtes
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
13 minūtes