Veselam
Dzīvesveids

FOTO: Ploginga skrējienā savāc vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu0


Pasākuma laikā, kurā piedalījās ap 40 Rēzeknes, Madonas un Lubānas novadu iedzīvotāji, divu stundu laikā tika savākti vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu.
Pasākuma laikā, kurā piedalījās ap 40 Rēzeknes, Madonas un Lubānas novadu iedzīvotāji, divu stundu laikā tika savākti vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu.
Foto: publicitātes

Svētdien, 9. jūnijā ar lielu ploginga skrējienu tika atklāta SIA “Pilsētvides serviss” kampaņa “Plogging: Esi varonis”. Pasākuma laikā, kurā piedalījās ap 40 Rēzeknes, Madonas un Lubānas novadu iedzīvotāji, divu stundu laikā tika savākti vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu.

Ploginga skrējiens pie Lubānas ezera notika 4 maršrutos, kas ļāva aptvert un sakopt plašāku teritoriju.

No atkritumiem bija veiksmīgi atbrīvota Aiviekstes upes piekraste, Lubānas ezera pludmale, atpūtas zona un meža teritorijas.

Skrējienā devās 4 plogotāju grupas gidu pavadībā, kuriem kopīgiem spēkiem izdevās savākt apbrīnojami lielu atkritumu apjomu.

Kopējā atkritumu kaudzē tika pārstāvētas dažādas atkritumu frakcijas, sākot ar stikla un plastmasas pudelēm, kuras tika atrastas ļoti kuplā skaitā, beidzot ar tādiem bīstamiem atkritumiem, kā riepas, makšķerēšanas auklas un āķi, sarūsējuši metāllūžņi.

Kampaņa "Plogging: Esi varonis."

“Atziņas no lielā ploginga skrējiena ir divējādas. No vienas puses, ir patiess prieks un lepnums, ka pasākumam atsaucās tik daudzi dalībnieki, kuri pārstāvēja visus trīs apkārtējos novadus. Tas liecina, ka cilvēki nav vienaldzīgi pret vides piesārņojuma problēmu, viņiem rūp kārtība dzimtajā novadā un viņi ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai uzturētu tīrību tajā.

Tas ir apsveicami, ka dalībnieku vidū bija arī bērni – cieņa pret dabu, vides saudzēšanas pamatprincipi ir jāaudzina no bērnības, lai nākamās paaudzes gūtu lielākus panākumus, veidojot vidi bez atkritumiem. Taču atkritumu apjoms, kuru 40 cilvēki 2 stundu laikā savāca no aptuveni 25 km plašās teritorijas ir biedējošs!

Tāda bezatbildīga, netālredzīga un vieglprātīga cilvēku attieksme pret dabu ir skumīga.

Daba dod mums tik daudz, bet ar ko mēs viņai atbildam? Mums katram ir jāuzņemas atbildība par personīgu ietekmi uz vidi un jāpieliek visi spēki, lai to mazinātu jau šodien, lai mūsu pēcnācējiem nenāktos saskarties ar šausminošām sekām,” pauž SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

Pulcējot 40 cilvēku lielu plogeru grupu un aptverot 25 km plašu teritoriju, Lubānas ezera skrējiens pacēla ploginga pasākumus pavisam jaunā līmenī, kas līdz šim vēl nebija praktizēts citās valstīs. Lai turpinātu popularizēt šo kustību Latvijā, šovasar “Pilsētvides serviss” organizēs vēl dažus skrējienus Alūksnes, Lubānas, Balvu un Gulbenes novadu pilsētas svētku ietveros.

Saistītie raksti

Kā vēstīts iepriekš, plogings ir zviedru izcelsmes videi draudzīgs fitnesa trends, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu.

Šobrīd Ploginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Latvija, kur par šī kustības vēstnesi ir kļuvis uzņēmums “Pilsētvides serviss”. Pilsētvides serviss mājas lapā (www.pilsetvide.lv) ir izveidota speciāli plogingam veltīta sadaļa “Par Plogging”, kurā cilvēki var atrast detalizētāku informāciju par šo kustību, kā arī sekot līdzi un pieteikties ploginga skrējieniem.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas