Veselam
Ārstēšana

FOTO: Populāri vīrieši piedalās sacensībās “Movember” kampaņas noslēguma pasākumā0

Publicitātes foto

Šo ceturtdien 30.novembrī pl.19:00 sporta bārā Arena 29 populāri vīrieši piedalījās “Movember” kampaņas noslēguma pasākumā, pievēršot sabiedrības uzmanību savlaicīgai vīriešu prostatas vēža diagnostikai. Pasākuma ietvaros notika sacensības starp abu “Movember” Latvija kustības un fonda dibinātāju Helmuta Bēķa un Aivara Graša komandām un kampaņā iesaistītajiem sabiedrībā zināmiem vīriešiem. Aktīvu dalību ņēma viens no Pasaulē spēcīgākajiem spēka vīriem Dainis Zāģeris, kā arī Aivars Šmaukstelis un un fitnesa čempions Māris Šveiduks, “Rīgatv24” seja Aivis Ceriņš un “STAR FM Latvia” rīta balss Janis Romanovskis, “stand-up” komiķi Jānis Skutelis un Nauris Brikmanis, iecienīts dīdžejs Raitis Rise Menkins, mūziķis un radoša personība Horens Stalbe, spēka vīri. Ikvienam pasākuma apmeklētājam bija iespēja piedalīties dažādos konkursos un erudīcijas jautājumu spēlē ar vērtīgām dāvanu kartēm no kustības atbalstītājiem, nobildēties ar dalībniekiem uzzināt vairāk par “movember” kustību pasaulē un noziedot līdzekļus “Movember Latvija” fondam.

Kustības “Movember Latvija” dibinātājs Helmuts Bēķis. “Latvijas vērtība ir stipri un veseli vīrieši – dēli, tēvi, vectēvi un brāļi. Mēs nevaram palīdzēt visiem, bet, ja palīdzēsim vismaz vienam, tas jau būs liels sasniegums, jo šīs kampaņas centrā ir cilvēks kā ir lielākā vērtība!”

Helmuts izsaka gandarījumu ka tik daudz Latvijā nozīmīgu uzņēmumu iesaistījās šajā kampaņā, gan palīdzot nodot informāciju sabiedrībai caur saviem klientiem, gan izvietojot ziedojumu kastītes savās tirdzniecības vietās. “Vislielāko paldies gribam teikt ikvienam, kas piedalījās ar savu ziedojumu vai ieguldījumu kustības popularizēšanā. Pasākums 30.novembrī sporta bārā Arēna 29 ir noslēdzošais etaps, kurā tiks atainots arī atskats uz kampaņas laikā paveikto.”

Ūsu mēnesī novembrī jeb akcijas “Movember” aktivitāšu ietvaros visā pasaulē un kopš 2013.gada arī Latvijā tiek pievērsta uzmanība vīriešu veselībai, jo, kā vēsta Latvijas Urologu asociācijas statistikas dati – Latvijā vidēji ik dienas kāds vīrietis mirst ar prostatas vēzi, it īpaši vecāki par 40 gadiem. Daudzi no slimniekiem pat nenojauš, ka viņiem ir attīstījies vēzis tā pirmajās stadijās, jo sākotnēji sūdzību nav, pašsajūta ir laba, tādējādi šķietami nav iemesla apmeklēt ārstu. Latvijā 2016. gadā reģistrēti 7943 stiprā dzimuma pārstāvji, kas atrodas uzskaitē ar šo slimību. Ik gadu mūsu valstī tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, pagājušajā 2016. gadā 1065 taču pēdējo 10 gadu laikā no prostatas vēža miruši jau gandrīz 4000 vīrieši, no kuriem lielākā daļa ir tieši lauku reģionos, kur ir ierobežota pieeja ārstiem un arī finansiālie resursi, iespējams, neatļauj uzsākt sekmīgu ārstēšanās kursu. Tādēļ pašmāju dibinātā kustība “Movember Latvija” sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojuši “Movember”” fondu, kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību visiem vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties.

Informatīvās kampaņas ietvaros “Movember Latvija” pārstāvji piesaistījuši virkni uzņēmumu, ar kuru organizēto aktivitāšu palīdzību uzrunāt sabiedrību un aicināt ar ziedojumu atbalstīt iespēju reģionos dzīvojošajiem bez maksas pārbaudīt savu veselību, tādējādi izvairoties no pāragras saslimšanas ar vēzi. Palīdzēt finansiāli iespējams ar Ziedot.lv starpniecību, atstājot savu ziedojumu tam īpaši paredzētajās ziedojumu kastītēs akcijas partneru atrašanās vietās.

LA.lv