Veselam
Ārstēšana

FOTO: Seši drosmīgi sieviešu stāsti izstādē par dzīvi pēc krūts vēža 0

Publicitātes foto

Visā pasaulē oktobris ir Krūts veselības mēnesis. To atzīmējot, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunajā A korpusā atklāta Rozā vilciena labdarības fonda foto izstāde. Atklāšanas pasākumā slimnīca saņēma arī apjomīgu ziedojumu no uzņēmuma “AVON Cosmetics” Krūts slimību centra labiekārtošanai – 20 000 eiro. Vakara garumā izstādes apmeklētājus muzikāli priecēja Juris Kaukulis un Kārļis Alviķs no grupas Dzelzs Vilks.

Izstādes kodols ir seši drosmīgi foto stāsti – savā pieredzē cīņā ar krūts vēzi dalās sešas iedvesmojošas sievietes. Portretu autore ir Anita Austvika (Rareflower photography). Visas modeles, kuras piedalījās foto projektā, ir krūts vēža pacientes un no slimības ārstējušās Stradiņa slimnīcā, kā arī izmantojušas iespēju apmeklēt Rozā vilciena labdarības fonda apmaksātās psihologa vai psihoterapeita konsultācijas un fizioterapiju. Foto izstādes mērķis ir iedrošināt sievietes nebaidīties no šīs diagnozes, pārbaudīties, nepieciešamības gadījumā ārstēties un dzīvot tālāk.

Risks saslimt ar krūts vēzi ir katrai devītajai Latvijas sievietei – ik gadu šo diagnozi uzzina vairāk nekā 1000 sieviešu. Krūts slimību centra vadītājs, Asoc. Prof. Arvīds Irmejs skaidroja, ka sievietei vismaz reizi mēnesī vajadzētu sevi pārbaudīt – jo ātrāk slimība tiek atklāta, jo vieglāk to ārstēt:  “Vēzis ir dzīvs organisms un, jo ilgāk dzīvo, jo vairāk dažādo sevi,” stāsta Irmejs. Neviena cita vēža gadījumā nav tik daudz izārstētu pacientu.

Lai atveseļošanās būtu patīkamāka, Krūts veselības mēneša ietvaros pasaulē lielākā kosmētikas un ādas kopšanas produktu tiešās tirdzniecības kompānija “AVON Cosmetics” ziedoja 20 000 eiro Stradiņa slimnīcas Krūts slimību centra labiekārtošanai.

Saistītie raksti

Izstādes tapšanu atbalstīja Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, lielformāta drukas uzņēmums PrintPoint, mēbeļu veikals Labas Preces, AVON Cosmetics un Fazer Latvia.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Simtgadē dzimušajiem bērniem dāvina rakstainus cimdus
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kam uzticēs valdības veidošanu? Prezidents šorīt ticies ar Gobzemu un Pabriku
39 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VID vadītāja amatam virza bijušo KP vadītāju Ievu Jaunzemi
24 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
Mūžībā aizgājis pazīstamais režisors Eimunts Nekrošus
29 minūtes