Veselam
Ārstēšana

Ģimenes ārstu streika laikā darbosies interaktīva karte par aprūpes saņemšanas iespējām0

Foto – LETA

Ģimenes ārstu streika laikā Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā darbosies īpaša interaktīva karte par primārās veselības aprūpes saņemšanas iespējām pacientiem, piektdien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša.

Čakša skaidroja, ka no pirmdienas plkst.12 primārā veselības aprūpe tiks nodrošināta slimnīcās, veselības centros, poliklīnikās, kā arī citās veselības aprūpes iestādēs, tostarp tajās ģimenes ārstu praksēs, kas streikā nepiedalīsies.

Īpašā kartē būs redzamas visas ārstniecības iestādes, kur var vērsties pēc primārās veselības aprūpes pakalpojuma, tāpat visu diennakti darbosies arī konsultatīvais tālrunis.

Veselības ministrijā skaidroja, ka streika laikā pacientiem varēt tikt atvērtas darba nespējas lapas – ministrija ir izstrādājusi risinājumu arī tam, kā rīkoties situācijā, ja nepieciešams darba nespējas lapu aizvērt. Taču ministrija aicina ģimenes ārstus, kas nākamajā nedēļā piedalīsies streikā, aizvērt darba nespējas lapas tiem pacientiem, kuriem tās jaunnedēļ vairs nebūs nepieciešamas. Taču slēgt darba nespējas lapu varēs arī dežūrārsts.

Pacientiem būs nodrošināta arī pieeja medikamentiem, kā arī jaundzimušajiem un maziem bērniem būs pieejama nepieciešamā un plānotā vakcinācija. Ja vecākiem būs nepieciešama ārsta zīme bērnu nosūtīšanai uz nometni, arī to varēs saņemt pie dežūrārstiem.

NVD mājaslapā izveidotajā vietnē būs atrodama informācija par vietām, kur saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību, kā arī dati par pakalpojumu sniedzējiem. Streika laikā tiks izveidoti arī jauni dežūrārstu punkti.

Papildu NVD sagatavojusi informatīvo materiālu ārstniecības iestādēm, skaidrojot, kā rīkoties katrā situācijā.

Neskatoties uz to, ka līdz streikam atlikušas vien dažas dienas, VM joprojām nav pilnīgas informācijas, cik daudz ģimenes ārstu piedalīsies streikā, un, kā teica Čakša, tas, visticamāk, būs zināms vien pirmdien. Ministrijā sola interaktīvo karti pastāvīgi papildināt atbilstoši jaunākajai informācijai.

Kā ziņots, VM arī sagaida, ka rezidenti tiks novirzīti uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām ģimenes ārstu streika laikā. Kā ceturtdien žurnālistiem sacīja VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole, streika laikā rezidentiem nebūs jāpilda ģimenes ārstu funkcijas, bet gan jāstrādā savas kompetences ietvaros.

VM un ģimenes ārstu streika sarunās vienošanās nav panākta, tāpēc 3.jūlijā sāksies ģimenes ārstu streiks, kas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām. Šajā laikā ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds ir tavs enerģijas potenciāls?
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Slēgts Bažas raisījušais medicīnas centrs “Aurora”
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Top 5 vērtīgākie rudens produkti, kas ar steigu jāliek galdā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
39 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Toms Bricis atvainojas par greizo prognozi
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Pazīstami Latvijas mūziķi aizsāks labdarības akciju Kurmenes baznīcas atbalstam
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 1
3 stundas