Veselam
Netradicionāli

FOTO: Ar krāšņu rituālu atklāj “Rituālu grāmatu”. Godina netradicionālās atveseļošanās zinātāji0

Karīnas Miezājas foto

Krāšņš ugunsrituāls noticis a/s “Latvijas Mediji” pagalmā, ko par godu grāmatas “Rituālu grāmata. Iesācējas ceļvedis mazajā maģijā” atklāšanai vadīja baltu godu un rituālu vadītāja Māra Brante.

Viesu pulkā bija daudz netradicionālās atveseļošanās zinātāju – pirtnieki, dziednieki, biodejas pasniedzējas, šamaņi, zīlnieces, bungu rībinātāji u.c. dvēseles un miesas kārtotāji. Tāpat arī žurnālisti.

Grāmatas autore ir astroloģe un publiciste, arī daudzu žurnāla “36,6°C” rakstu un četru “Dzīvesziņas Gadagrāmatu” veidotāja autore Aija Austruma. Viņa grāmatā dalījusies gan personiskajā pieredzē un pie skolotājiem apgūtajās zināšanās, gan savas zintis grāmatā nodod Latvijā zināmi konsultanti, piemēram, ekstrasense Aija Trofimova, pirtniece un neirografikas praktiķe Kristīne Vallere, zintniece, litoterapeite Sanita Sīkle, rūnu skolotāja Agnese Gloda un zintnieks, kraniosakrālais terapeits Māris Pelēkais.

Latviešu ģenētiskajā atmiņā ir redzēšana

Jautāta, kam domāta grāmata – vai, lai tikai zinātu vairāk par rituāliem vai tomēr arī pamēģināt pašam ko tādu rīkot, grāmatas autore atbild: “Gribētos teikt, ka grāmata domāta ikvienam, kurš interesējas par rituāliem un ir gatavs pats pamēģināt, kā un vai tie strādā, taču domāju, ka vairāk manas lasītājas tomēr būs sievietes.

Mēs esam zintnieku, burtnieku, zāļu sievu un viedo, redzošo raganu tauta, un tas ir tik dziļi mūsu būtībā un ģenētiskajā atmiņā, ka vajag pavisam maz, pavisam drusciņu, lai šis “gēns” atmostos, kļūti radošs un darbīgs,” pārliecinājusies Aija Austruma, piebilstot:

“Ragana – sievietei tas ir kompliments!”

“Bet, jā, šī nav grāmata par augsto maģiju, tas nav arī zinātnisks pētījums. Tā ir mana un manu draugu un ceļabiedru pieredze plus dažas pamatlietas, kas jāzina, lai pats (labi – PATI) veidotu savus rituālus,” stāsta Aija Austruma.

Vai kaut ko var izdarīt greizi?

Dažkārt dzirdēts no rituālu veicējiem, cik svarīga katra nianse, ka, kaut ko nepareizi izdarot, var kaitēt. Cik liela ir brīvība, ko var atļauties rituālos? Vai no tīras mīlestības vadoties, tiešām var kaut ko ne tā sadarīt?

Grāmatas autore klāsta, ka niansēm, protams, ir nozīme: “Viss jau sastāv no niansēm! Rituāla spēks lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik rūpīgi mēs to gatavojam, kā izvēlamies nodomam vispiemērotāko laiku, vietu, rekvizītus, sabiedrotos. Tā ir cieņa, ko izrādām spēkiem, ar ko vēlamies sadarboties. Gluži tāpat kā mums, tiem patīk godprātīga, sirsnīga, cieņpilna attieksme.
Piemēram, rituālos izmantojamie augi: par tiem man daudz iemācījusi viena no manām šīs grāmatas konsultantēm, aromterapeite Inga Nemše.

Katram augam (un kristālam u.t.t.) ir savs raksturs un ietekme, sava specifika, un mūsu mīlestība tur diezin vai kaut ko izmainīs.

Cik lielu brīvību var atļauties? Nedomāju, ka ir tāda robeža… Tomēr daži vispārīgi nosacījumi ir, un par to arī vēstīts šajā grāmatā.

Par to, vai, vadoties no tīras mīlestības, var kaut ko ne tā izdarīt. Godīgi? Var gan, un privātajā dzīvē mēs ar to saskaramies ne reizi vien. Ņemsim par līdzību kaut vai kādu ēdienu, ne gluži no tā vienkāršākā gala: vai pietiks ar tīru mīlestību, lai to pagatavotu?

Ļoti talantīgam pavāram, kurš ne tādus vien brīnumus gatavojis, varbūt arī pietiks. Bet tādu nav daudz… Grāmata, izmantojot to pašu līdzību, palīdzēs “nesalaist mīklu kunkuļos”. Ja apgūti paši, paši pamatiņi, tad tālāk var improvizēt, un tur ir tā brīvība!” klāsta Aija Austruma.

No telpas tīrīšanas un ikdienas rituāliem līdz lielajiem rituāliem

Kā astroloģei radusies ideja rakstīt tieši par rituāliem? “Esmu veikusi dažādus rituālus, sākot no lieliem, kolektīviem rituāliem, ko vairumā gadījumu radām un vadām kopā ar baltu godu un rituālu vadītāju Māru Branti, un beidzot ar ikmēneša telpas tīrīšanu un ikdienas rituāliņiem. Dažādus! Un daļa no tiem aprakstīti arī grāmatā.

Tie, ko veidojam kopā ar Māru (un grāmatas foto autore Laura Grīnvalde arī tur allaž ir klāt), ir katru reizi unikāli, tie neatkārtojas un rodas noteiktā laiktelpas punktā, varētu teikt – paši atnāk. Ir arī tādi rituāli, ko man iemācījuši grāmatas konsultanti – ekstrasense Aija Trofimova, pirtniece un neirografikas praktiķe Kristīne Vallere, zintniece, litoterapeite Sanita Sīkle, mana rūnu skolotāja Agnese Gloda un zintnieks Māris Pelēkais. Bet man negribētos tikt uztvertai kā dīvainei, kura nemitīgi to vien dara kā “buras”! Jo tā nudien nav,” pasmaida Aija Austruma.

Par kādiem rituāliem ir grāmatā

Grāmatā aplūkoti rituālu veidojošie faktori: rituāla laiks un vieta, nodoms un enerģija, dalībnieki un palīgi no Smalkās pasaules, četras stihijas, vārdošanas, enerģētiskās attīrīšanās un aizsardzības pamatprincipi un citas tēmas, kas būs noderīgas cilvēkam, kurš pats vēlas radīt savu dzīvi, sadarbojoties ar dabas cikliem un spēkiem.

Grāmata papildināta ar Latvijā pazīstamu rituālu praktiķu un zintnieku pieredzi un padomiem.

Grāmatā vieglā formā pasniegta teorija mijas ar lietišķiem padomiem, rituālu aprakstiem un labu devu veselīgas pašironijas, kas iedvesmo pamēģināt pašai. Tajā skatāmas arī rituālu “receptes” – gan ar piebildi, ka tas ir radošs process, ko katrs pats var papildināt un veidot pēc savas gaumes.

“Rituālu grāmatas” ugunsrituāla ugunskurs.
Karīnas Miezājas foto
Ziedojamās lietas.
Karīnas Miezājas foto
“Rituālu grāmatas” atklāšanas rituālu vadīja baltu godu un rituālu vadītāja Māra Brante.
Karīnas Miezājas foto

 

“Rituālu grāmatas” autore Aija Austruma.
Karīnas Miezājas foto
Šamaņu bungu meistari Lauris un Arnita .
Karīnas Miezājas foto
Aromterapeite Inga Nemše pirms rituāla ar kvēpeklīti attīra Latvijas Avīzes žurnālistu Uldi Graudiņu…
Karīnas Miezājas foto
… un arī Latvijas Avīzes galvenās redaktores vietnieku Ivaru Bušmani.
Karīnas Miezājas foto
Pateicas arī grāmatas autore Aija Austruma.
Karīnas Miezājas foto
Aromterapeite Inga Nemše pirms rituāla ar kvēpeklīti attīra zintnieci Sanitu Sīkli, Āraišu arheoloģiskā parka direktori Jolantu Sausiņu un grāmatas fotogrāfi Lauru Grīnvaldi.
Karīnas Miezājas foto
Karīnas Miezājas foto
Aija, (no kreisās fonā) dziedniece Ligita Janevica-Rozenberga, fotogrāfe Laura Grīnvalde, žurnāliste Iveta Eglīte.
Karīnas Miezājas foto
Šamanis, pirtnieks un masieris Miks Kozlovskis grāmatas “Rituālu grāmata. Iesācējas ceļvedis mazajā maģijā” atklāšanas rituālā.
Karīnas Miezājas foto
Biodejas skolotājas – (no kreisās) Diāna Stūrmane un Kristiāna Kalniņa.
Karīnas Miezājas foto
Žurnālistes Daina Jāņkalne un Zane Eniņa.
Karīnas Miezājas foto
No kreisās žurnāla “36,6°C” žurnāliste Gunta Tabore, biodejas skolotāja Diāna Stūrmane, biodejas pasniedzēja, mākslas terapeite Kristiāna Kalniņa.
Karīnas Miezājas foto
No kreisās: dziednieciskā masiere Anna Mellupe un blakus Annai Mellupei Kokneses novada tradīciju glabātāja Ita Lejiņa.
Karīnas Miezājas foto
Izdevniecības “Latvijas Mediji” atbildīgā redaktore Alīna Melngaile pasniedz izdevniecības dāvanu grāmatas autorei Aijai Austrumai.
Karīnas Miezājas foto
Grāmatas “Rituālu grāmata. Iesācējas ceļvedis mazajā maģijā” veidotājas: no kreisās autore Aija Austruma, no labās grāmatas fotogrāfe Laura Grīnvalde.
Karīnas Miezājas foto
Aiju Austrumu sveic dziedniece Ligita Janevica-Rozenberga.
Karīnas Miezājas foto
Pašdarinātu dāvanu Aijai Austrumai pasniedz pirtniece un astroloģe Kristīne Vallere.
Karīnas Miezājas foto
Žurnālistes Daina Jāņkalne un Zane Eniņa (žurnāls “36,6°C” redaktore”) sarunās.
Karīnas Miezājas foto
Karīnas Miezājas foto
LA.lv