Veselam
Bērni

Grūtības, izaicinājumi, depresija… Pēcdzemdību emocijas ceļojošajā izstādē. Šoreiz Kurzemē0

Publicitātes foto

10.oktobrī tika atklāta dziļa foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet likt saskarties ar emocionālām grūtībām, izaicinājumiem un pat ar pēcdzemdību depresiju. Nu izstāde aizceļojusi uz Saldu un aprīlī viesosies Skrundā.

Biedrības “Debesmanna” mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar emocionāliem traucējumiem. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas. Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ‘’Kopā’’, ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu.

Pēdējo piecu gadu laikā šī jau ir trešā informatīvā kampaņa, ko rīko biedrība “Debesmanna”. Šogad informatīvās kampaņas un izstādes “Estepatās” patronese ir TONIGHT autore Ieva Cipruse. Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības “Debesmanna” dibinātāja Iveta Parravani, 2 bērnu mamma, bloga Viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, divu puiku tētis un bērnu tiesību eksperts Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un daudz strādājošs projektu vadītājs, kas mīl braukt ar motociklu – Edgars Andersons.

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem.

Saistītie raksti

No 11.marta līdz 11.aprīlīm, veselu mēnesi, izstāde “Estepatās” ir apskatāma un noklausāma (pie katras lielformāta foto ir austiņas, kuras uzliekot var noklausīties katra sabiedrībā zināmā cilvēka stāstu par emocionāliem izaicinājumiem pēc mazuļa piedzimšanas) Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrā Striķu ielā 3, Saldū. Pēc tam, 18.aprīlī izstāde ceļos uz Skrundas muižu.

Iveta Parravani, biedrības “Debesmanna” vadītāja par izstādes ideju: “..Man ir patiess prieks, ka mūsu izstāde ceļo pa Latvijas pilsētām un tā būs pieejama interesentiem ārpus Rīgas. Būt vecākiem ir forši, bet reizēm šī jaunā loma var būt pilna ne tikai fiziskiem pārbaudījumiem, bet arī emocionāli smaga. Ar mūsu stāstiem mēs vēlamies turpināt iedrošināt jaunos vecākus nepalikt vienatnē, bet griezties pēc palīdzības, jo grūtības var uzveikt. Meklēt palīdzību nav vājuma pazīme. Atnāc, mēs esam blakus!..”

LA.lv
DM
Dagnija Millere-Balandīna
Veselam
“Uztraucos, ka meitai patīk ēst slepus un daudz!” Psiholoģe iesaka, kā palīdzēt
15 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Gudri “knifi”, kā pasargāt acis, strādājot pie datora
15 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Kāpēc veselīgi ēst ķirbi?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Vērienīga meklēšanas operācija Madonas pusē: par dubultslepkavību aizturēts bruņots noziedznieks
31 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sagrāvi Čerepovecā
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Koalīcija konceptuāli atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Uz Rīgas apvedceļa notikusi smaga avārija
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Mīklainos apstākļos šorīt pazudis bijušais Igaunijas “Danske Bank” vadītājs
1 stunda