Veselam
Ārstēšana

Iepazīsti sevi audu līmenī. Zinātnieku nakts fokusā RSU šogad cilvēks0


Interaktīvā lietotne viedtālrunī un programma datorā topošajiem ārstiem palīdz pilnvērtīgi apgūt cilvēka anatomiju trīs dimensiju (3D) formātā ar papildinātas realitātes iespējām.
Interaktīvā lietotne viedtālrunī un programma datorā topošajiem ārstiem palīdz pilnvērtīgi apgūt cilvēka anatomiju trīs dimensiju (3D) formātā ar papildinātas realitātes iespējām.
Foto – Valdis Semjonovs

Iepazīt cilvēka ķermeni uz 3D anatomijas mācību galda, sniegt palīdzību cietušam manekenam, testēt savu precizitāti, pāris milimetru laukumā plombējot kariesa skartu zobu, un detalizēti iepazīt savu emocionālo pasauli – šī ir daļa no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) programmas šīgada Zinātnieku naktī, kas notiks piektdien, 28. septembrī.

Apvienotas zem tēmas Zinātne mums, šogad RSU aktivitātes tiks īstenotas trīs adresēs: no 17.00 līdz 21.00 anatomikumā (Kronvalda bulvārī 9; ieeja tikai no 14 gadu vecuma) un RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā (Kristapa ielā 30), kā arī no 18.00 līdz 22.00 Medicīnas izglītību tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a).

Stratēģiski investējot tehnoloģijās, RSU ir izveidojusi sevi par simulācijas balstītas izglītības reģiona flagmani. Mulāžas, simulatori, 3D ierīces, kas parasti ir pieejamas vien topošajiem vai jau esošajiem speciālistiem, piektdien varēs praktiski iepazīt ikviens interesents. “Būtībā šogad esam apmeklētājiem sagādājuši ekskluzīvu iespēju – trīs dažādās adresēs redzēt un izmēģināt plašu spektru tehnoloģiju, līdz kurām parasti tiek vien topošie ārsti, zobārsti un veselības aprūpes speciālisti, un arī ne uzreiz pirmajā kursā,” uzsver RSU Zinātnes departamenta pārstāve Justīne Vīķe.

Lai izceltu medicīnas izglītības straujo evolūciju, košam kontrastam ar mūsdienu tehnoloģijām RSU Zinātnieku naktī tiks demonstrētas arī filmas par tādu izmeklējumu kā angiogrāfija vai skenēšana ar ultraskaņu veikšanu pirms 40 gadiem.

Ikdienā mēs redzam tehnoloģiju attīstības procesu, kas norit maziem solīšiem, bet, salīdzinot ilgākā laika posmā, ir redzams ievērojams lēciens.
Saistītie raksti

Izņemot anatomikumu, kur RSU aicina ciemos apmeklētājus, kas ir sasnieguši vismaz 14 gadu vecumu, Zinātnieku nakts būs aizraujošs pasākums visai ģimenei. Aicinām apmeklēt visas trīs norises vietas, jo aktivitāšu kokteilis ir ļoti krāsains: rudens laikam sagatavoties varēs, veicot cilvēka emociju un personas tipu analīzi, medicīnas fiziķi uzburs gudro plastilīnu un milzu burbuļzobenu, interesentiem būs iespēja noskaidrot sava ķermeņa masas procentuālo sastāvu un metabolo vecumu, speciālisti veiks mugurkaula un stājas pārbaudes, sportiski noskaņotie apmeklētāji varēs piedalīties 100 metru airēšanas sacensībās, nosakot savas aerobās darbspējas.

RSU pētnieki aicinās apmeklētājus arī iesaistīties neformālās diskusijās par ļoti formālām lietām – politisko un ekonomisko lēmumu pieņemšanas procesiem Melnkalnē, bet Latvijas āres varēs no padziļināti iepazīt fotoizstādē par Latvijas lauku dzīvi.

Ar detalizētu pasākuma programmu var iepazīties RSU mājaslapā.

LA.lv