Veselam
Bērni

Iepērkoties bērnu nedrīkst atstāt automašīnā0

Publicitātes foto

Vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” lielveikalus aicina atgādināt vecākiem par bīstamību, kas rodas, ja bērns ir ilgstoši atstāts automašīnā, un pārraidītajos veikala informatīvajos ziņojumos iekļaut organizācijas sagatavoto audio atgādinājumu.

“Iepriekšējā vasarā aicinājām lielveikalus savos iekšējos radio pārraidīt “Mammamuntetiem.lv” sagatavoto atgādinājumu neatstāt mazus bērnus vienus automašīnā, jo īpaši karstā laikā, – tas ir bīstami bērna veselībai un pat dzīvībai. Lielveikalu atsaucība bija necerēti liela!” stāsta vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

“Audio atgādinājumu esam sagatavojuši arī šogad un aicinām tam pieteikties ne tikai lielveikalus, bet arī citas organizācijas, kurās ilgstoši mēdz uzturēties ģimenes ar bērniem.”

“Mammamuntetiem.lv” vecākiem atgādina, ka Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. panta 6. daļa nosaka: vecāku pienākums ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez kāda pieaugušā uzraudzības (ne mājās, ne ārpus tās). Brāļi un māsas mazākos drīkst pieskatīt, ja paši ir sasnieguši vismaz 13 gadu vecumu.

Saistītie raksti

“Arī apkārtējos aicinām būt modriem, nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt, ja bērns ir atstāts veselību apdraudošā situācijā. Ja līdzcilvēki redz, ka pirmsskolas vecuma bērns ir atstāts viens bez pieaugušā uzraudzības, viņu pienākums ir ziņot par to policijai,” norāda Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Tāpat viņa vecākus aicina savlaicīgi plānot, kur un kā bērns pavadīs vasaru, vai tas būs viņam ne tikai interesanti, bet arī droši – garais skolēnu vasaras brīvlaiks ik gadu izrādās traumatisks simtiem bērnu Latvijā.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 4 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas