Veselam
Sekss

Ilgstošas seksuālas attiecības ar vienu partneri: kā nezaudēt kaisli intīmajā tuvībā0

Foto – Shutterstock

Katram cilvēkam ir savi uzskati, cik seksuālā tuvība attiecībās ir svarīga. Vieni tam nepievērš tik lielu uzmanību, bet citi pat pārtrauc attiecības, ja sekss ilgstoši ar vienu cilvēku ar laiku vairs nešķiet pietiekami kaislīgs, interesants un saderīgs. Taču šķirties šī iemesla dēļ noteikti nevajadzētu, jo ir dažādi veidi, kādos iespējams atsvaidzināt intīmo tuvību un justies kā pašos attiecību pirmsākumos.

Protams, ne visās attiecībās pēc vairāku gadu kopā būšanas un arī seksuālas tuvības parādās rutīna, kas vienu vai abus nogurdina, taču lielā daļā gadījumu tā patiesi ir. Varianti, kā rīkoties, ir daudz un dažādi – “Elite Daily” un “Huffington Post” apkopojuši dažas no iespējām, kas kaisles dzirkstelei neļaus apdzist vēl ilgi.

Sīkumiem, nevis lielām pārmaiņām ir nozīme

Mazas viltības var darīt brīnumus! Ja tavās un partera seksuālajās attiecībās radusies vienveidība, tas nenozīmē, ka jums uzreiz jāķeras pie radikālām pārmaiņām, jo ilgstošās attiecībās kaut vismazākās pārmaiņas šķitīs milzu solis uz priekšu. Sāciet ar to, ka izmēģiniet seksu nebijušā dienas laikā, uz neizmēģinātām virsmām (ja labi padomā, kāda noteikti vēl atradīsies), tāpat pamēģiniet variēt no ļoti maigas līdz intensīvai tuvībai gultas prieku laikā.

Pāriem, kuru attiecībās sekss ir no svara, nedrīkst sasāpējušos jautājumus turēt pie sevis vai laist pašplūsmā. Ir svarīgi partnerim parādīt, ka tevi tas uztrauc un vēlies savstarpējo seksuālo saikni stiprināt. Tas var būt sarežģītāk nekā izklausās, jo cilvēkiem ir grūti speciāli rast laiku un domāt par lietām, kurām šķietami būtu jānotiek pašplūsmā.

Izslēdz no leksiskas “varbūt” un “iespējams”

Daudzi pāri “iesūno” savās seksuālajās attiecībās, jo kāds no partneriem baidās izmēģināt kaut ko jaunu. Cilvēki ir raduši piekrist tām vietām un pozām, par kurām ir pārliecināti, ka tiešām viņiem patiks, taču tas arī noved pie sava veida rutīnas. Reizēm, iespējams, jūties muļķīgi, lai vaicātu partnerim, vai viņš vēlas izmēģināt kaut ko jaunu, jo rezultāts var nebūt simtprocentīgi patīkams abiem.

Lai nu kā – labāk pamēģināt un zināt, nekā visu laiku domāt, kā tas varētu būt. Arī tad, ja, piemēram, viena partnera dominēšana vai konkrēta poza nepatiks ne vienam, ne otram, vismaz būsiet to pamēģinājuši. Pēc tam būs vieglāk arī raisīt diskusijas par to, ko vēl interesantu varētu ieteikt.

Paņēmieni, kā izraisīt vēlmi pēc tuvības

Ar laiku cilvēki seksu sāk uztver kā kaut ko pašsaprotamu, un tur rodas problēmas. Ne vienmēr vainu vajag meklēt otrā, piemēram, viņai vienmēr sāp galva vai viņš nāk mājās ļoti vēlu – sāc ar sevi un brīvos brīžos ļaujies fantazēt – tas vēlmi pēc seksuālās tuvības vairākkārt palielina.

Jo vairāk par to domāsi, jo vairāk tev arī gribēsies. Lasi grāmatas, klausies atbilstošu mūziku vai romantiskas filmas, kurās, iespējams, parādās arī kāda seksa aina. Tev svarīgi ir izzināt arī savu ķermeni un skaidri definēt, kuras ir tavas “vājās” vietas, lai varētu par tām runāt ar savu partneri. Tas, ka seksuālā dzirksts uz kādu brīdi apdziest, nenozīmē, ka tā nav piešķiļama no jauna.

Priekšspēle visas dienas garumā

Maldīgs ir uzskats, ka priekšspēle būtu svarīga tikai sievietēm, arī vīriešiem patīk “apdāvināt” savu mīļoto ar skūpstiem, glāstiem. Skaidrs ir tas, ka priekšspēle ir nepieciešama, bet, lai kaut ko pamainītu ikdienišķajā seksuālajā dzīvē, to iespējams paildzināt. Jūs varat sākt viens otru nedaudz vilkt uz zoba jau no agra rīta, iečukstot kādu frāzi ausī, pēc tam turpinot dienas laikā sarakstīties vai sazvanīties (ne visu laiku, bet kad ir brīvs brīdis starp darbiem).

Ir svarīgi saprast, ka sievietes atbrīvojas no stresa, kad viņas ir emocionāli tuvas ar savu partneri, taču daudzi vīrieši atbrīvojas, kad viņi ir fiziskā kontaktā. Tāpēc, lai gultas prieku laikā spētu sasniegt jaunas virsotnes, nepieciešams sievieti vispirms apmierināt emocionāli – viss pārējais nekur neizpaliks.

Sievišķīgie un vīrišķīgie knifi jāizmanto savā labā

Ikdienas aizņemtajā ritmā šķietami ir citas svarīgākas lietas, par ko domāt, un sekss nav viena no tām. Cilvēki apmierina seksuālo vajadzību, reizēm nemaz īsti nepievēršot uzmanību, kāda tā ir – un tur rodas problēma. Sievietēm nevajadzētu aizmirst, ka vīriešus iekvēlina īpaša, neikdienišķa apakšveļa, bet sievietēm tīk kopti vīrieši, kuri atceras, ka jānogriež mati vai jānoskuj bārda. Rezumējot var teikt, ka seksuālā tieksme vienam pēc otra attiecībās sāk izzust, ja paši aizmirst to raisīt ar savstarpēji uzrunājošām lietām.

Ir dažādi sen ieskaņojušies attiecību pieņēmumi, kas atstājami pagātnē, piemēram, ka vīrietim vienmēr jāraksta pirmajam un arī jāsper pirmais solis. Arī tad, ja attiecības sākāt uz šādas nots, tas nenozīmē, ka vīrietim vienmēr vajadzētu būt tam, kas atbild par romantikas noturēšanu attiecībās – iepriekš minētie ieteikumi kaisles atdzīvināšanai attiecas kā uz vīriešiem, tā arī sievietēm.

 

LA.lv