Veselam
Ārstēšana

Iniciatīva, kas svarīga diabēta slimniekiem, tiek virzīta tālākai izskatīšanai0

Foto – Shutterstock

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz iedzīvotāju iniciatīvu par nepārtrauktas glikozes monitorēšanas sistēmas pieejamību personām ar cukura diabētu un īpaši bērniem nodot skatīšanai parlamenta Sociālo un darba lietu komisijai.

Par lēmumprojektu vēl būs jālemj Saeimai.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par iniciatīvu “Nepārtrauktā glikozes monitorēšanas sistēma glābs bērnus ar diabētu no agrīno komplikāciju iestāšanās” parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Nataļja Grabčaka. Viņa atgādināja, ka 2016.gadā diabēta pacientu skaits sasniedza gandrīz 92 000. No tiem 9124 bija 1. tipa diabēta pacienti. 2017. gadā kopējais pacientu skaits sasniedza nepilnus 95 000, no tiem 9158 bija 1. tipa diabēta pacienti. Pacientu skaits katru gadu pieaug, un, neskatoties uz valsts finansējuma palielinājumu, Latvija ieņem pirmo vietu starp citām Eiropas valstīm ar augošo diabēta pacientu mirstību, norāda iniciatīvas autore.

“Slimība nežēlo nevienu, kas nevērīgi izturas pret savu veselību. Diabēta komplikācijas noved pacientus līdz invaliditātei, un tad valstij tāda cilvēka uzturēšana izmaksā vairākas reizes dārgāk. Tāpēc jau pašā sākumā jālikvidē invaliditātes cēloņi,” uzsvēra Grabčaka.

Saistītie raksti

Lai to īstenotu, nepieciešams regulārs cukura līmeņa asinīs monitorings. Iniciatīvā skaidrots, ka valstij šīs slimības pacientiem mēnesī būtu jānodrošina 120 glikēmijas testa strēmeles par brīvu.

Iniciatīvā rosināts nodrošināt valsts finansējumu glikēmijas testa strēmelēm un nepārtrauktas glikozes kontroles sistēmām, kā arī izveidot individuālā budžeta principu, lai paši pacienti pieejamā finansējuma apjomā varētu iegādāties minētās iekārtas.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Nepiebeidziet upuri: piecas aizliegtas frāzes
20 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik izlēmīgs cilvēks tu esi?
20 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Garšu pasaule pirtī – kā pagatavot augu tējas, uzlējumus un našķus?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru 1
Intervija 2 stundas
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir” 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
5 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
2 stundas