Veselam
Uzturs

Interesanti latviešu paradumi, izvēloties maizi. Tu dari tāpat?0

Foto: pexels.com

91 % Latvijas iedzīvotāju maizi ēd vairākas reizes nedēļā vai katru dienu, un 56 % iedzīvotāju visbūtiskākais faktors, izvēloties maizi, ir fakts, ka tā ražota Latvijā, liecina “Latvijas Maiznieks” aptauja, kas organizēta sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”.

37 % aptaujāto, veikalā izraugoties maizi, būtiska ir arī maizes forma – vai tā ir sagriezta, vai kukulī, bet katram trešajam (32 %) rūp produkta iepakojuma lielums (cik daudz maizes iepakojumā).

“Maize tradicionāli ir ēdiens, bez kura ikdienā neiztikt, un liels prieks, ka vairākums iedzīvotāju dod priekšroku pašmāju produktam, kas radīts no vietējām izejvielām – to aptaujā redzam gadu no gada,” pauž “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Sievietes skrupulozāk izvērtē maizes sastāvu

30 % iedzīvotāju, izvēloties maizi, pievērš uzmanību šķiedrvielu daudzumam. Turklāt sievietēm šķiedrvielu daudzums maizē rūp divtik vairāk nekā vīriešiem – ja dāmu vidū tam uzmanību velta 40 %, tad kungu vidū – 19%. Sievietēm arī vairāk rūp cukura daudzums maizē – šim faktoram uzmanību pievērš 24 % sieviešu un 14 % vīriešu.

“Maize ir ar šķiedrvielām bagāts produkts, ko var ērti izmantot funkcionālas maltītes pagatavošanai. Bieži vien, izmantojot maizi, pagatavojam sviestmaizes, taču iesaku atcerēties, ka ar maizi iespējams aizstāt arī piedevas dažādiem ēdieniem, piemēram, kartupeļus, rīsus, makaronus u.c. Patīkams jaunums veselīga dzīvesveida entuziastiem ir arī īpašā “Maiziņš” proteīna maize,” iesaka fitnesa treneris un veselīga dzīvesveida entuziasts Kristaps Vilde.

Saistītie raksti

Aptauja rāda, ka puse (50 %) iedzīvotāju maizi izvēlas piekost klāt maltītei (piemēram, zupai vai citam ēdienam), bet 46 % to parasti ēd sviestmaizēs.

Priekšroka šķēlēs sagrieztai maizei

Aptaujas rezultāti rāda, ka 88 % labprāt izvēlas jau šķēlēs sagrieztu maizi, bet katrs desmitais (11 %) – pērk negrieztu maizi kukulī. Vairākums (83 %) iedzīvotāju maizi ikdienā pērk pārtikas lielveikalos, bet 12 % – mazajos piemājas veikalos.

Aptauja tika organizēta tiešsaistē, šā gada maijā aptaujājot 504 iedzīvotājus 18 – 74 gadu vecumā.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
47 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas