Veselam
Sekss

Interese par dzimumdzīvi ir, bet bail to uzsākt, bail no slimībām… 16

Foto – Shutterstock.com

“Man ir 19 gadu. Zinu, ka lielākā daļa mana vecuma jaunietes ir uzsākušas dzimumdzīvi, bet man ir bail no tuvības, jo esmu lasījusi par dažādām slimībām, ko nodod dzimumceļā. Kā lai pārvar šīs bailes un vai tām ir pamats?

Kaut man nav bijis dzimumakta, interese par seksuālām attiecībām ir. Klīstot internetā, atradu rakstu par to, cik dažādus sadzīves priekšmetus un pat pārtikas produktus sievietes ir izmantojušas sevis apmierināšanai. Vai tas ir joks, vai tiešām seksuāli aktīvas sievietes tā rīkojas? Vai ir kāds priekšmets, ar kura palīdzību seksuālas izjūtas var iepazīt nevainīga meitene? Iespējams, šie jautājumi speciālistam šķitīs naivi un nenozīmīgi, bet tie mani nodarbina.

Un vēl gribu uzzināt, ko nozīmē vārdi, kurus izmanto, runājot par tuvību. Kas ir petings, kunilings, minets, kuteklis, vagīnisms, lubrikācija, frikcijas, digitālais sekss un zviedru ģimenes modelis?”

Ginekoloģe un psihoterapeite privātpraksē Tukumā Gunta Frīdenberga: – Vienkāršākais instruments, kuru izmantojot, seksuālu apmierinājumu var gūt arī nevainīga meitene, ir pašas pirksti. Apmierinot sevi, sajutīsiet, kurās ķermeņa vietās kairinājums šķiet vispatīkamākais. Bet no infekcijām un arī grūtniecības iestāšanās pavisam droši pasargā prezervatīvs.

No dzimumattiecībām nav jābaidās. Kad dzīvē ienāks draugs, kura sabiedrībā jūtīsieties labi un vēlēsieties palikt arī turpmāk, dzimumsaskarsme kļūs par normālu šādu attiecību sastāvdaļu. Mīloši cilvēki vēlas būt kopā, tuvības brīdī izjust baudu un sniegt to otram. Tad arī kļūst pavisam mazsvarīgi visi termini, par kuriem jautājat. Ja nu patiešām ir svarīgi zināt, ko katrs vārds nozīmē, Google vai Wikipedia var ievadīt konkrēto terminu vai vārdu un uzzināt korektu skaidrojumu.

Zviedru ģimenes attiecību modelis ir trīs vai vairāku cilvēku kopdzīve, kas ietver arī dzimumattiecības. Tas ir salīdzinoši reti sastopams fenomens, parasti partnerattiecības veido divi cilvēki.

Ginekoloģe, seksoloģe, psihoterapeite Diplomātiskā servisa medicīnas centrā Aija Tula–Rijkure: – Ne viens vien ginekologs ir sniedzis palīdzību sievietēm, kuras seksuālās baudas meklējumos makstī ievadījušas šampūna pudeli, dezodoranta flakonu vai citu priekšmetu, kas tur iestrēdzis un nav pašas spēkiem izvelkams. Par to kautrējas, ilgi nevēršas pie ārsta, varbūt pat radies jau iekaisums, jo bijusi asiņošana, savairojušies mikrobi.

Uzskatu, ka seksā būtu jācenšas, lai viss notiktu dabiski. Bet, ja nu izmanto intīmpreču veikalu piedāvātos imitējumus, tad lai tie ir tādas formas, kāda raksturīga dzimumorgāniem.

Ļoti svarīgi seksuālajās attiecībās vienam otru sajust – caur pieskārienu, caur skatienu, ar aromātu, ar kustību, ar skaņu. Ar visu ķermeni, ne tikai ar dzimumorgāniem.

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv