Veselam
Bērni

Kur apakšveļā likt tamponu? Pusaudžu jautājumi atklāj vājās vietas izglītošanā0

Foto – pexels.com

“Prezervatīvu var lietot pašās beigās, un tad nevar palikt stāvoklī vai saslimt?” Jautājums, kuru nesen biedrības “Papardes zieds” jauniešu konsultantei uzdevusi kāda vidusskolniece. Organizācijas pārstāvji norāda, ka skolēnu zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību esot ļoti vājas, un steidzami nepieciešams plāns, to uzlabošanai.

Biedrībā “Papardes zieds” Anna Zirne-Blumberga sāka darboties pirms desmit gadiem, arī šobrīd regulāri apmeklē mācību iestādes, lai konsultētu skolēnus par viņiem aktuālām tēmām – pubertāti, attiecību veidošanu un seksuālās dzīves uzsākšanu. Pedagoģe ir pārsteigta, jo šo gadu laikā jauniešu zināšanu līmenis neesot mainījies, neņemot vērā to, ka dzīvojam taču informācijas laikmetā.

Saistītie raksti

Jautājumu, atbilžu un sarunu nodarbības esot ļoti pieprasītas, kas vien pierāda to, ka skolās un mājās jaunieši negūst pietiekami daudz informācijas. Apgalvojumam piekrita arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Lāsma Līdaka, kura savā praksē novērojusi, ka gan jauniešu, gan vecāku zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību ir ļoti vājas.

“Lielākā daļa jauniešu saka, ka viņi lieto prezervatīvu, bet, kad jautājums tiek precizēts, tad izrādās, ka lielākā daļa vismaz kādu reizi ir nodarbojušies ar seksu bez izsargāšanās,” stāstīja ginekoloģe. Aizvadītajā nedēļā daktere darbā bijusi vienu dienu, kuras laikā grūtniecības uzskaitē iestājušās divas nepilngadīgas topošās māmiņas. Taču, runājot par seksuāli transmisīvām infekcijām, ginekoloģe uzskata, ka tā jau gaužā statistika ir tikai aisberga redzamā daļa.

Vairāk – raidījumā “Bez Tabu” sižetā.

LA.lv